Trybuny podczas wieczornego meczu reprezentacji Polski z Finlandią mogą być opustoszałe. Dziennikarze z kraju naszych rywali informują, że obiekt zostanie zapełniony w zaledwie połowie.
Po zdarzeniach ostatnich dni reprezentacja Polski przeżywa kryzys wizerunkowy. Nie lepiej jest w Finlandii, gdzie z kolei na odbiór kadry wpływają wyniki. Suomi radzą sobie ostatnio co najwyżej przeciętnie. Eliminacje mistrzostw świata rozpoczęli od wygranej 1:0 z Maltą i remisu 2:2 z Litwą. W obu przypadkach na wyjeździe.
W sobotę zmierzyli się u siebie z Holandią. Przegrali 0:2. Już na ten mecz bilety kupiło niespełna 30 tysięcy osób. Stadion Olimpijski, mogący pomieścić 36 200 kibiców, nie został więc zapełniony.
Frekwencja podczas wieczornego meczu z Polską ma być jeszcze słabsza. Portal "iltalehti.fi" poinformował, że do poniedziałkowego poranka sprzedano zaledwie 15 tysięcy wejściówek. "Jest zagrożenie, że będą pustki" – piszą tamtejsi dziennikarze. – Prawdopodobnie będzie to od 16 000 do 20 000 widzów – przekazał fińskim mediom Mikko Laitinen, kierownik ds. marketingu Fińskiego Związku Piłki Nożnej.
Mecz eliminacji MŚ 2026: Finlandia – Polska [szczegóły transmisji]
Kiedy mecz: 10 czerwca (wtorek), godzina 20:45
Gdzie oglądać: od 18:45 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HbbTV, a od 20:20 również w TVP 1
Kto skomentuje: Mateusz Borek, Grzegorz Mielcarski
Prowadzący studio: Paulina Chylewska (Warszawa), Jacek Kurowski (Helsinki)
Reporterzy: Hubert Bugaj, Maja Strzelczyk, Marcin Feddek (analiza)
Goście/eksperci: Artur Wichniarek, Jakub Wawrzyniak, Janusz Michallik (Warszawa), Dariusz Szpakowski (Helsinki)
2 - 1
Polska
8 - 0
Malta
0 - 2
Holandia
0 - 0
Litwa
2 - 0
Malta
2 - 2
Finlandia
0 - 1
Finlandia
1 - 0
Litwa
16:00
Malta
18:45
Polska
16:00
Holandia
18:45
Finlandia
16:00
Litwa
18:45
Holandia
16:00
Finlandia
18:45
Polska
17:00
Malta
19:45
Holandia