| Piłka nożna / Reprezentacja U21
Reprezentację Polski U21 czeka kolejny mecz fazy grupowej mistrzostw Europy. Drużyna zagra bowiem z Portugalią (transmisja w TVP). – Według niektórych dziennikarzy ten mecz był beznadziejny. Beznadziejne decyzje i beznadziejna historia. Natomiast tak jak mówiłem – nie do końca się z tym zgadzam. Beznadziejny był tylko wynik – powiedział w trakcie konferencji prasowej selekcjoner Adam Majewski.
Reprezentacja Polski U21 rozpoczęła mistrzostwa Europy od porażki z Gruzją 1:2. Trzy dni później biało-czerwoni zagrają z kolejnym rywalem, uchodzącą za jednego z faworytów nie tylko grupy, ale również turnieju – Portugalią.
Konferencja prasowa odbyła się w Trenczynie (gdzie odbędzie się najbliższe spotkanie), natomiast trening przedmeczowy – w Żylinie. Dlaczego? Wynikało to z powodów zależnych od organizatorów. W podobnej sytuacji byli Portugalczycy – selekcjoner również po konferencji musiał udać się z piłkarzem Paulo Bernardo na zajęcia oddalone o 80 kilometrów. Z tego powodu w konferencji uczestniczyli tylko dziennikarze z TVP Sport oraz z portugalskich mediów.
W trakcie konferencji prasowej zapytaliśmy selekcjonera o to czy zmienił zdanie względem tego, co powiedział w trakcie konferencji prasowej – że zawodnicy spełnili założenia i zabrakło im tylko koncentracji. Adam Majewski przyznał, że zdania nie zmienił. Co więcej, po analizie dopatrzył się błędnych decyzji sędziowskich.
– Przez emocje w trakcie meczu mogliśmy czegoś nie dostrzec, ale analiza wideo pokazała to samo. (…) Doszedł tylko czynnik szczęścia i decyzje sędziowskie, ponieważ po konsultacji z arbitrami z Polski myślę, że wejście w Michała Rakoczego w końcówce powinno zostać zakwalifikowane jako faul. Po drugie, pod koniec spotkania zawodnik z Gruzji po podrzuceniu piłki powinien otrzymać drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Już nie mówię o sytuacji z Michałem Gurgulem w polu karnym, gdy też było zagrożenie i mógł być rzut karny – stwierdził.
– Według niektórych dziennikarzy – mówię ogólnie – ten mecz był beznadziejny, beznadziejne decyzje i beznadziejna historia... Natomiast tak jak mówiłem – nie do końca się z tym zgadzam. Beznadziejny był tylko wynik – dodał selekcjoner kadry U21.
Selekcjoner także odniósł się do pressingu drużyny w poprzednim spotkaniu. – Może ten pressing nie zawsze nam wychodził, ale nie przełożyło się to na problemy pod naszą bramką. Większość meczu toczyło się w obronie średniej albo niskiej, dlatego korekta poszła i bardzo szybko to wdrożyliśmy, daliśmy informację poszczególnym zawodnikom – podkreślił.
Czy w reprezentacji Polski dojdzie do roszad po meczu z Gruzją? – Dużo zmian w składzie nie będzie. Mamy skład w głowie, zawodnicy już go znają i mamy nadzieję, że nic już się nie wydarzy. Ale myślę, że zostaną sprawdzeni zawodnicy o nieco innym profilu – przyznał selekcjoner.
– Mam nadzieję, że nie będę już musiał wspominać o braku koncentracji po meczu z Portugalią. Tamten z Gruzją to już historia, teraz jesteśmy nastawieni pozytywnie – ocenił selekcjoner.
Mecz w Trenczynie rozpocznie się o godz. 21:00. Transmisja spotkania z Portugalią od 20:10 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, smart TV i hBBTV. Mecz skomentują Maciej Iwański oraz Łukasz Trałka. Studio przedmeczowe poprowadzi Rafał Kędzior, a jego gośćmi będą Marek Wasiluk i Michał Zachodny.
Równolegle w Internecie będzie można oglądać dwa inne spotkania:
-> Słowacja – Włochy (21:00)
-> Francja – Gruzja (21:00)
Kiedy mecz: 14 czerwca (sobota), godzina 21:00
Gdzie oglądać: od 20:10 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HbbTV
Kto skomentuje: Maciej Iwański, Łukasz Trałka
Prowadzący studio: Rafał Kędzior
Reporter: Paweł Pyszkiewicz
Goście/eksperci: Marek Wasiluk, Michał Zachodny, Marcin Feddek (analiza)
3 - 0
Francja U21
2 - 1
Holandia U21
3 - 2
Włochy U21
2 - 3
Francja U21
1 - 3
Anglia U21
0 - 1
Holandia U21
1 - 2
Niemcy U21
0 - 2
Czechy U21
2 - 2
Finlandia U21
2 - 0
Ukraina U21
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1012 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.