{{title}}
{{#author}} {{author.name}} / {{/author}} {{#image}}{{{lead}}}
{{#text_paragraph_standard}} {{#link}}Czytaj też:
{{link.title}}
{{{text}}}
{{#citation}}{{{citation.text}}}
Wielka zmiana u ligowych hegemonów. Umowy z globalnymi markami!
Maciej Wojs /
Duże zmiany w Industrii Kielce i Orlen Wiśle Płock – krajowi hegemoni piłki ręcznej zmieniają partnerów technicznych. Kielecki klub już przed kilkoma dniami poinformował, że w nadchodzącym sezonie będzie występował w strojach adidasa. Z kolei Wisłę, według informacji TVPSPORT.PL, ubierać będzie PUMA.
👉 Szokująca decyzja! Lider defensywy odchodzi z Kielc!
- Wyjątkowy sukces. Czekali na to blisko 20 lat!
- Szok! Musiał przejść zabieg serca, bo... kolega trafił go piłką
- Bramkarz Kielc wyjeżdża z Polski. Wybrał... grę na Białorusi
Industria Kielce zagra w strojach adidasa
Obie ekipy zdecydowały się na zmianę partnerów technicznych po latach – Industria od połowy 2017 roku przez osiem sezonów występowała w strojach hummela, z kolei Wisła od 2019 roku była związana z Jomą. Kielecki klub informację o zawarciu umowy z adidasem podał już w minioną środę (11 czerwca).
– Współpraca z tak renomowaną marką jak adidas otwiera przed nami nowe możliwości – zarówno w zakresie profesjonalizacji zaplecza sportowego, jak i wspólnych działań marketingowych oraz projektów społecznych – podkreślała prezes 20-krotnych mistrzów Polski Magdalena Szczukiewicz.
PUMA nowym sponsorem Orlen Wisły
Obecni mistrzowie kraju – Wisła – o swym nowym partnerze technicznym jeszcze nie informowali, jednak to, że nie będzie nim Joma, wiadomo już od jakiegoś czasu. Według informacji TVPSPORT.PL, płocczan w najbliższych latach będzie ubierać PUMA.
Obie drużyny po raz pierwszy oficjalnie wystąpią w nowych strojach 30 sierpnia w meczu o Superpuchar Polski – podobnie jak przed rokiem do starcia dojdzie w łódzkiej Atlas Arenie.