Zbyt grzeczny to ja nie byłem – przyznał się Szymon Marciniak tuż przed wylotem do Ameryki. Będzie tam sędziować mistrzostwa świata. W wywiadzie, którego udzielił TVPSPORT.PL specjalnie z okazji Dnia Dziecka, słynny sędzia wspomina swoje dzieciństwo, mówi o największym codziennym problemie dzieci z tamtych lat, chwali swoje dzieci, ale mówi też o różnych potknięciach, pewności siebie, hejterach i hejcie, który dotyka nie tylko dzieci i młodzież, ale także sędziów piłkarskich.