Reprezentacja Polski przegrała 1:3 (11:25, 15:25, 25:20, 20:25) z Holandią w półfinale mistrzostw Europy siatkarek. Biało-czerwone zbyt późno uwierzyły, że mogą pokonać znakomicie dysponowane rywalki. W meczu o trzecie miejsce Polki zmierzą się z Niemkami, a w meczu o złoto wystąpią Włoszki i Holenderki.
W tym roku Polki nie potrafią znaleźć sposobu na Holenderki, które dawno nie były tak silnym zespołem. Przed sobotnim półfinałem mistrzostw Europy obie drużyny spotykały się trzykrotnie – ostatnio w rozgrywkach grupowych mistrzostw Europy. I za każdym razem wyraźnie przegrywały.
I set
Niesione gorącym dopingiem kibiców w łódzkiej Arenie biało-czerwone dobrze rozpoczęły sobotni mecz. Początek to walka „punkt za punkt”, a na pierwszą przerwę techniczną Polska schodziła prowadząc 8:7. Niestety na tym poprzestały. W kolejnych akcjach Holenderki zaprezentowały pełen wachlarz swoich zagrań. W polskim zespole szwankowało przyjęcie, a po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania była Manon Flier. Fatalnego dla Polek seta zakończył blok Chaine Staelens na Katarzynie Gajgał. Pierwsza partia 25:11 dla rywalek.
II set
Kto liczył, że biało-czerwone podniosą się w drugim secie, przeżył zawód. Holenderki szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie. Kilka udanych zagrań Agnieszki Bednarek-Kaszy i Anny Barańskiej pozwoliło zniwelować straty do dwóch punktów. Ale od stanu 9:11 do końca tej części gry Polki zdobyły zaledwie sześć punktów. Nawet prowadzący reprezentację Piotr Makowski, widząc znakomitą dyspozycję zespołu Holandii, wydawał się stracić wiarę w sukces w drugim secie. Ostatecznie ta partia również dla Holandii – tym razem 25:16.
III set
Trzeci set był ostatnim momentem na zryw w wykonaniu biało-czerwonych. I ten zryw nastąpił! Polki rzucały się do obrony każdej piłki, a w ataku skuteczne były Barańska oraz Joanna Kaczor. Wyraźnie z tonu spuściły też Holenderki, które zaczęły seryjnie popełniać błędy. W drugiej części seta sędziowie aż trzykrotnie odgwizdywali im błąd przełożenia rąk nad siatką. Polki wykorzystały pierwszą nadarzającą się okazję do wygrania tej partii, a decydujący punkt zdobyła rewelacyjna Kaczor.
IV set
Na czwartego seta obie drużyny wyszły maksymalnie skoncentrowane. Ponad trzynaście tysięcy kibiców przeżywało emocje niczym z filmów Hitchcocka. Zarówno Polki, jak i Holenderki nie bały się ryzykować. Zdarzały się błędy, ale i akcje, po których ręce same składały się do oklasków. Największe brawa zbierały główne aktorki tego widowiska – Kaczor i Flier. Prowadzenie zmieniało się niemal po każdej akcji i wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Niestety Polki znów nie znalazły sposobu na doskonale serwującą Manon Flier. Właśnie za jej sprawą Holenderki uzyskały kilkupunktową przewagę i w efekcie wygrały tego seta 25:20, a cały mecz 3:1.
Biało-czerwonym pozostała walka o brązowe medale. W boju o trzecie miejsce zmierzą się z Niemkami, które w drugim półfinałowym meczu mistrzostw Europy przegrały z Włoszkami 1:3 (10:25, 25:22, 12:25, 22:25).
Holandia – Polska 3:1 (25:11, 25:15, 20:25, 25:20)
Holandia: Kim Staelens, Chaine Staelens, Caroline Wensink, Mamon Flier, Ingrid Visser, Debby Stan, Janneke Van Tienen (libero) oraz Maret Grothues
Polska: Anna Barańska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło, Joanna Kaczor, Mariola Zenik (libero) oraz Dorota Pykosz, Izabela Bełcik, Paulina Maj, Anna Witczak, Natalia Bamber, Klaudia Kaczorowska
Włochy - Niemcy 3:1 (25:10, 22:25, 25:12,
25:22)
Włochy: Antonella Del Core 11, Jenny Barazza 11, Taismary Leiva Aguero 20,
Francesca Piccinini 15, Simona Gioli 24, Eleonora Lo Bianco 0, Paola Cardullo
(libero) oraz Valentina Arrighetti 0.
Niemcy: Kathleen Weiss 1, Heike Beier 9, Christiane Furst 14, Margareta
Kozuch 15, Maren Brinker 5, Corina Ssuschke 3, Kerstin Tzscherlich (libero)
oraz Lisa Thomsen 0, Sarah Petrausch 1, Lena Moellers 0, Kathy Radzuweit 0.
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (1012 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.