Loch prowadzi na półmetku. Niezłe rezultaty Polaków

Felix Loch (fot. getty images)
Za nami dwa ślizgi olimpijskiego konkursu saneczkarzy. Na półmetku rywalizacji prowadzi obrońca tytułu z Soczi – Niemiec Felix Loch. Nieźle spisują się reprezentanci Polski.

Michał Cyl: bieg pościgowy będzie przygotowaniem do kolejnych startów


W pierwszym ślizgu niespodziewanie błąd popełnił Rosjanin Roman Repilov, przez co uzyskał dopiero czwarty czas. Jeszcze gorzej wypadł jego rodak - Semen Pavlichenko. Skorzystali na tym obrońca tytułu Felix Loch oraz jego rodak Johannes Ludwig. Obu Niemców przyćmił jednak austriacki saneczkarz David Gleirscher, który z czasem 47.652 sekundy minimalnie objął prowadzenie.

Lepiej spośród dwóch startujących Polaków wypadł Maciej Kurowski, który poprawił się nieco względem treningów, a czas 48.103 sekundy dał mu 19. pozycję. Gorzej podczas inauguracji wypadł Mateusz Sochowicz. 21-latek, który ze znakomitej strony pokazał się podczas czwartkowego treningu, tym razem popełnił fatalny błąd, po którym z czasem 49.047 sekundy był klasyfikowany dopiero na 29. miejscu.

Drugi ślizg odmienił nieco sytuację. Przede wszystkim świetnie wypadł Felix Loch, który tym razem był zdecydowanie najszybszy. Jego najgroźniejsi rywale przejechali słabiej, niż w pierwszym ślizgu, dzięki czemu Niemiec objął zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji zawodów. Na półmetku rywalizacji wyprzedza o 0.188 sekundy Davida Gleirschera i o 0.217 sekundy Romana Repilova.

Maciej Kurowski tym razem przejechał 1344-metrową trasę w 48.467 sekundy, dzięki czemu utrzymał 19. pozycję po dwóch ślizgach. Mateusz Sochowicz natomiast tym razem wypadł znacznie lepiej. Dzięki wynikowi 48.203 sekundy sekundy przesunął się na 27. miejsce.

W niedzielny wieczór odbędą się kolejne dwa ślizgi. To po nich wyłoniony zostanie mistrz olimpijski.

Saneczkarstwo – klasyfikacja na półmetku rywalizacji (po dwóch ślizgach):
1. Felix Loch (Niemcy) 1:35.299
2. David Gleirscher (Austria) +0.188
3. Roman Repilov (Olimpijczycy z Rosji) +0.217
4. Chris Mazdzer (USA) +0.218
5. Sam Edney (Kanada) +0.318
…19. Maciej Kurowski +1.271
…27. Mateusz Sochowicz +1.951

Źródło: sport.tvp.pl