Riemen-Żerebecka już na nogach! "Do zobaczenia na stoku"

Karolina Riemen-Żerebecka (fot. Getty Images)
W sobotni wieczór informowaliśmy o dobrych rokowaniach po operacji kręgosłupa Karoliny Riemen-Żerebeckiej. Kilkanaście godzin później narciarka opublikowała filmik z optymistycznym przekazem dla swoich fanów.

Dobre rokowania po operacji Riemen-Żerebeckiej

Zawodniczka AZS AWF Katowice doznała urazu podczas przygotowań do olimpijskiego startu. Zamiast na stoku w Pjongczangu, zameldowała się w szpitalu św. Rafała w Krakowie.

– Usunięcie przepukliny dysku w odcinku lędźwiowym kręgosłupa przebiegło pomyślnie – poinformował w sobotę doktor Mariusz Banach, który po raz trzeci operował Riemen-Żerebecką. – Za trzy tygodnie będzie mogła rozpocząć lekkie treningi – dodał.

Dobre rokowania potwierdziła w niedzielę sama narciarka. Na filmie opublikowanym na facebooku widać, jak po raz pierwszy po zabiegu staje na nogach. "Wszytsko OK! Teraz czas na rehabilitację i do zobaczenia na stoku" – napisała do swoich kibiców.


Jednocześnie narciarka przyznała, że bardzo żałuje straconej szansy na olimpijski start w Korei. W austriackim Schladming, gdzie doszło do wypadku, szykowała się do udziału w swoich trzecich igrzyskach. Wcześniej startowała w Vancouver 2010 i Soczi 2014.

Źródło: SPORT.TVP.PL