Wielkie emocje w ćwierćfinale. Maliszewska odpada z rywalizacji

(fot. getty images)
Tym razem się nie udało. Rywalki w ćwierćfinale okazały się zbyt szybkie dla Natalii Maliszewskiej, która zajmując 3. miejsce w biegu pożegnała się z olimpijską rywalizacją na 500 metrów.

Przyłapany na dopingu Kei Saito: jestem niewinny

Od początku wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie. Natalia Maliszewska już w ćwierćfinale trafiła na rywalki, z którymi spokojnie mogłaby się spotkać... nawet w biegu finałowym. Faworytkami biegu były doświadczone Marianne St-Gelais i Arianna Fontana. Kanadyjka ma już w dorobku dwa olimpijskie srebra – z czego jedno indywidualne, właśnie na dystansie 500 metrów. Włoszka również w swojej karierze zdobyła już srebrny medal igrzysk na tym dystansie, dokładając do tego także brąz.

Wszystko wskazuje na to, że dla obu wspomnianych łyżwiarek są to ostatnie igrzyska. St-Gelais zapowiedziała nawet, że po olimpijskim sezonie zakończy karierę. Zarówno ona jak i włoska chorąża są zatem podwójnie zmotywowane do walki o złoto.

Cała ćwierćfinałowa czwórka doskonale spisała się także przed rokiem na próbie przedolimpijskiej. Na zawodach Pucharu Świata w Gangneung, na których Natalia Maliszewska sięgała po brąz, Arianna Fontana była 5., Marianne St-Gelais 7., a Yara van Kerkhof – najmniej utytułowana spośród ćwierćfinałowych rywalek Polki – 9.

Tym razem było jednak dużo bardziej nerwowo już wówczas. Najpierw doszło do falstartu, później bieg odstrzelono, a po naradzie sędziowskiej z rywalizacji wykluczono Marianne St-Gelais, która przyczyniła się do upadku Yary van Kerkhof.

Gdy na starcie ponownie stanęły tylko trzy łyżwiarki, wydawało się, że Maliszewska będzie miała spore szanse na awans. Polka jednak słabo wystartowała, ustawiając się od razu na trzecim miejscu. Do końca biegu szukała okazji, żeby wyprzedzić van Kerkhof. Holenderka jechała jednak uważnie i w rezultacie to ona właśnie wraz ze zwyciężczynią biegu – Arianą Fontaną, awansowała do półfinału.

Niestety, bieg ten powoduje, że Maliszewskiej nie zobaczymy w walce o olimpijskie medale. Polka z udziałem w zawodach pożegnała się już w ćwierćfinale.

Źródło: SPORT.TVP.PL