Niemcy najlepsi w saneczkarskich dwójkach

Tobias Wendl i Tobias Arlt (fot. getty images)
Zwycięstwo w olimpijskiej rywalizacji saneczkarskich dwójek wywalczyli Tobias Wendl i Tobias Arlt, którzy obronili tytułu mistrzów olimpijskich z Soczi. Niemcy byli dziś lepsi od Petera Penza i Georga Fischlera z Austrii oraz swoich rodaków – duetu Toni Eggert/Sascha Benecken. Jedyni Polacy w stawce zakończyli zawody na 12. miejscu.

Saneczkarstwo: dominatorka Natalie Geisenberger ze złotym medalem

Już podczas pierwszego ślizgu ukształtowała się czołówka zawodów. Przewagę nad resztą stawki stworzyły te dwójki, które dominowały na torze od początku saneczkarskiego sezonu. Po bezbłędnym przejeździe prowadzenie objęli Niemcy Wendl i Arlt, którzy zdołali wypracować przewagę 0,111 sekundy nad triumfatorami klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – swoimi rodakami Eggertem i Beneckenem. Pomiędzy dwoma niemieckimi duetami zmieścili się jeszcze Penz i Fischler z Austrii, tracący do liderów po pierwszym ślizgu zaledwie 0,071 sekundy.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski nie zdołali niestety zaskoczyć. Czas 46,609 pozwolił naszym reprezentantom na zajęcie po pierwszej części zawodów 13. miejsca ze sporą stratą 0,789 sekundy do prowadzących Niemców.

Podczas drugiej próby Wendl i Arlt postawili kropkę nad „i”. Niemcy ponownie byli najszybsi, a łączny czas 1:31.697 pozwolił im na obronę złotego medalu z Soczi. Na kolejnych pozycjach także nic się nie zmieniło. Po bardzo dobrym ślizgu drugie miejsce utrzymali Penz i Fischler. Eggert i Benecken olimpijskie zawody zakończyli zaś na trzeciej pozycji.

Mimo kilku błędów w dolnej sekwencji toru, Chmielewski i Kowalewski swój drugi ślizg ukończyli w niezłym czasie 46,478. Z łącznym rezultatem 1:21.445 zdołali awansować o jedną pozycję i ostatecznie uplasowali się na 12. pozycji w olimpijskim konkursie.
Saneczkarstwo – dwójki: 1. Tobias Wendl/Tobias Arlt (Niemcy) 1:31,697
2. Peter Penz/Georg Fischler (Austria) +0,088
3. Toni Eggert/Sascha Benecken (Niemcy) +0,290
4. Thomas Steu/Lorenz Koller (Austria) +0,587
5. Tristan Walker/Justin Snith (Kanada) +0,672
...12. Wojciech Chmielewski/jakub Kowalewski +1.390

Źródło: sport.tvp.pl