Udany atak Shiffrin. Amerykanka najlepsza w slalomie gigancie

Mikaela Shiffrin (fot. PAP/EPA)
Mikaela Shiffrin z drugim olimpijskim złotem. Do triumfu w slalomie w Soczi dorzuciła w czwartek zwycięstwo w slalomie gigancie w Pjongczangu. Amerykanka wyprzedziła Ragnhildę Mowinckel oraz Federikę Brignone. Polka Maryna Gąsienica-Daniel była 27.

Shiffrin po pierwszym przejeździe była druga, tracąc do liderki Włoszki Manueli Moelgg 0.20 sek. W decydującej rozgrywce Amerykanka nie dała jednak rywalkom większych szans – Mowinckel wyprzedziła o 0.39 sek, a Brignone o 0.46 sek. Moelgg postawiona przez faworytkę pod ścianą zaryzykowała, popełniła kilka błędów i ostatecznie dojechała ósma.

Blisko podium była prowadząca w klasyfikacji slalomu giganta Pucharu Świata Viktoria Rebensburg. Niemka po słabszym pierwszym przejeździe (8. miejsce), w drugim pokazała już pełnię swoich możliwości, ale starczyło to "tylko" na czwartą lokatę.

Jedyna Polka w stawce Maryna Gąsienica-Daniel na półmetku rywalizacji zajmowała 24. miejsce. Niestety w drugim przejeździe zaprezentowała się gorzej, cudem nie wypadła z trasy i zmagania ukończyła 27.

Wyniki slalomu giganta kobiet:
1. Mikaela Shiffrin (USA) 2:20.02
2. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) +0.39
3. Federica Brignone (Włochy) +0.46
...
27. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) +5.67

PEŁNE WYNIKI TUTAJ – KLIKNIJ!
Królewska konkurencja dla Norwegów. Svindal królem zjazdu Aksel Lund Svindal osiem lat czekał na drugie olimpijskie złoto. Po triumfie w supergigancie w Vancouver, w czwartek nie miał sobie równych w zjeździe w Pjongczangu. Norweg wyprzedził rodaka Kjetila Jansruda oraz Szwajcara Beata Feuza. Jedyny Polak, Michał Kłusak, zajął odległe 42. miejsce.

Źródło: SPORT.TVP.PL