Nieudany debiut Smykały. Sensacyjna 16-latka na podium

Zuzanna Smykała (fot. Getty Images)
Zuzanna Smykała na ćwierćfinale zakończyła zmagania w snowboardowym crossie podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Polka została sklasyfikowana na 20. miejscu. Złoty medal wywalczyła Włoszka Michela Moioli.

Dla Smykały to olimpijski debiut. Polka w eliminacjach miała 23. czas, najgorszy spośród tych zawodniczek, które dotarły do mety.

W ćwierćfinale już na samym początku reszta stawki jej odjechała i tylko upadek Szwajcarki Simone Meiler sprawił, że nie była ostatnia. Oczywiście piąte miejsce i tak nie dało jej przepustki do półfinału.

Najwięcej emocji dostarczył wielki finał. Głównymi faworytkami do złotego medalu były obrończyni tytułu Eva Samkova oraz pięciokrotna mistrzyni świata, Lindsey Jacobellis. W decydującej rozgrywce Czeszka oraz Amerykanka musiały jednak uznać wyższość Moioli i zaledwie 16-letniej Francuzki Julii Pereiry de Sousa Mabileau.

PEŁNE WYNIKI TUTAJ – KLIKNIJ!
Złoto dla Vaultiera w snowcrossie, 20. miejsce Ligockiego [WIDEO] Francuz Pierre Vaultier zwyciężył w rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowcross w igrzyskach w Pjongczangu. Powtórzył sukces z 2014 roku z Soczi. Mateusz Ligocki odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 20. miejscu.