Warakomska odpada z rywalizacji na 1500 metrów

(fot. getty images)
Magdalena Warakomska już po eliminacjach pożegnała się z rywalizacją na dystansie 1500 metrów. Polka zajęła 4. miejsce w swoim biegu, co nie pozwoliło na zakwalifikowanie się do półfinału.

Przyłapany na dopingu Kei Saito: jestem niewinny

Zestaw rywalek, jaki wylosowała w biegu eliminacyjnym był wymagający. Faworytkami były fenomenalna Kanadyjka Kim Boutin, która świetnie spisywała się na Pucharze Świata oraz reprezentantka gospodarzy Kim A Lang. Pozostałe łyżwiarki wydawały się w zasięgu naszej rodaczki.

Od początku z dobrej strony pokazała się Boutin. Kanadyjka utrzymywała się na prowadzeniu, a trzy okrążenia przed metą – wraz z Kim A Lang oraz Francuzką Veronique Pierron – odjechała reszcie stawki.

Polka udanie przejechała początek biegu. Utrzymywała się w czołówce na 4. miejscu. Później jednak przydarzyło jej się potknięcie, po którym rywalki nieco odjechały, a Warakomwskiej pozostała walka z Yuki Kikuchi i Anastasią Krestovą.

Ostatecznie Japonka i Kazaszka zostały ukarane przez sędziów, po czym Warakomska została sklasyfikowana na 4. pozycji. To jednak nie pozwoliło na awans do półfinału.

Źródło: sport.tvp.pl