Brązowy medalista z Pjongczangu podejrzany o doping

Aleksandr Kruszelnicki i Anastasia Bryzgalova (fot. PAP/EPA)
Aleksandr Kruszelnicki – brązowy medalista olimpijski z Pjongczangu w curlingowych parach mieszanych – jest podejrzany o stosowanie dopingu. Taką informację w niedzielę przekazały rosyjskie media.

CURLING: SZWEDKI NADAL NIEPOKONANE

Jak podaje "Sport Expres", badanie próbki A Kruszelnickiego, startującego wspólnie z Anastazją Bryzgałową, wykazało obecność w jego organizmie zabronionej substancji o nazwie meldonium. – Nic o tym nie wiem – tak wynik badania skomentował rosyjski curler. Także jego trener wspomniał, że nie zna rezultatu testu. Z kolei rzecznik światowej federacji curlingu przyznał w rozmowie z agencją prasową DPA, że sprawdza tą sprawę.

Badanie próbki B ma zostać przeprowadzone w poniedziałek. Meldonium figuruje na liście substancji zakazanych od 1 stycznia 2016 roku. Wcześniej był często używany do wspomagania przez sportowców, zwłaszcza rosyjskich.

Z powodu zorganizowanego procederu dopingowego podczas igrzysk w Soczi cztery lata temu Rosyjski Komitet Olimpijski został zawieszony, a reprezentacja tego kraju została wykluczona z zawodów w Pjongczangu. MKOl dopuścił do startu imiennie 169 sportowców z Rosji "bez historii dopingowych", którzy występują pod flagą olimpijską.

Curling: bolesny upadek. Zawodniczka potrąciła kamień
Źródło: