Ostatni trening zjazdu dla Austriaczki. Gąsienica-Daniel nie startowała

Ramona Siebenhofer (fot. Getty)
Austriaczka Ramona Siebenhofer wygrała ostatni trening przed środowymi zawodami zjazdu w narciarstwie alpejskim na igrzyskach w Pjongczangu. Jedyna Polka w stawce, Maryna Gąsienica-Daniel, zrezygnowała z udziału w treningu.

Gąsienica-Daniel była jedną z ośmiu zawodniczek, które nie pokazały się wtorek na trasie. Oprócz 24-latki z występu zrezygnowały m.in. medalistki w supergigancie Anna Veith i Tina Weirather. Na trasę wyjechała natomiast Amerykanka Mikaela Shiffrin, która w poniedziałek zapowiedziała, że do rywalizacji w zjeździe w ogóle nie przystąpi.

Oprócz Siebenhofer, drugiej w poniedziałkowym treningu, w najlepszej trójce znalazły się Szwajcarka Michelle Gisin oraz Włoszka Nadia Fanchini.

Po raz kolejny w czołówce była też Lindsey Vonn. Amerykanka we wtorek uzyskała czwarty czas, jednak jej wynik w zawodach nie byłby brany pod uwagę, bowiem ominęła jedną z bramek na trasie. – To przez to, że źle ustaliłam sobie linię przejazdu – przyznała.

Mimo tej pomyłki, 33-latka będzie jedną z faworytek do medalu. We wcześniejszych treningach zjazdowych radziła sobie świetnie – w niedzielę była pierwsza, a w poniedziałek – trzecia.

Start środowych zawodów o godz. 3:00 czasu polskiego.
Ledecka zjechała na nartach... Shiffrin Ester Ledecka, która w sobotę sensacyjnie zdobyła w Pjongczangu złoty medal olimpijski w supergigancie, jechała na nartach używanych wcześniej przez Amerykankę Mikaelę Shiffrin. Tajemnicę już po zawodach ujawnił trener Czeszki Tomas Bank.

Źródło: SPORT.TVP.PL