Udana niemiecka pogoń. Rydzek ze złotem

Johannes Rydzek (fot. Getty Images)
Johannes Rydzek mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej. Niemiec, który po skokach na dużym obiekcie był piąty, znakomicie pobiegł i na dystansie 10 km wyprzedził rodaków – Fabiana Riessle'a oraz Erika Frenzla. Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak, zajął 25. miejsce.

Po skokach liderem był Akito Watabe, który wyprzedzał Jarla Magnusa Riibera oraz Wilhelma Denifla. Z tej trójki tylko Riiber był w stanie nawiązać walkę z niemiecką trójką, która na półmetku rywalizacji zajmowała miejsca 4-6.

Rydzek, Riessle oraz Frenzel szubko zniwelowali stratę do prowadzących i na 2,5 km przed metą to nasi zachodni sąsiedzi nadawali ton rywalizacji. Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się na finiszu – najwięcej sił zachował Rydzek i to on zdobył pierwsze w karierze olimpijskie złoto.

Kupczak, który po skokach był dwunasty, w biegu nie utrzymał dobrej pozycji i zakończył zmagania na 25. miejscu. Paweł Słowiok był 29., Adam Cieślar 33., a Wojciech Marusarz, jako jedyny z całej stawki, nie ukończył wtorkowych zmagań.
Kombinacja norweska: Frenzel obronił tytuł z Soczi Szczęście Austriaka Franza-Josefa Rehrla w kombinacji norweskiej nie trwało długo. Lider po skokach (HS 109) szybko stracił prowadzenie w biegu na 10 km. Tytuł z Soczi obronił Niemiec Eric Frenzel, który uciekł rywalom na ostatnim podbiegu.

Kombinacja norweska – duża skocznia i bieg na 10 km:
1. Johannes Rydzek (Niemcy) 23:52.5
2. Fabian Riessle (Niemcy) +0.4
3. Eric Frenzel (Niemcy) +0.8
...
25. Szczepan Kupczak +2:48.8
29. Paweł Słowiok +3:23.8
33. Adam Cieślar +3:30.9
*Wojciech Marusarz nie ukończył

PEŁNE WYNIKI TUTAJ – KLIKNIJ!

Źródło: SPORT.TVP.PL