Finowie i Niemcy ostatnimi ćwierćfinalistami

Niemcy przed meczem ze Szwajcarią (fot. PAP/EPA)
Finowie pokonali Koreańczyków z Południa 5:2 (1:0, 2:2, 2:0), a Niemcy wygrali po dogrywce ze Szwajcarami 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) w dwóch ostatnich meczach fazy play–off turnieju hokeja. Tym samym poznaliśmy wszystkie pary ćwierćfinałowe.

USA W ĆWIERĆFINALE. SŁOWACJA BEZ SZANS

Dla gospodarzy była to czwarta porażka w turnieju. Bliscy sprawienia niespodzianki byli tylko w pierwszym grupowym meczu. Już po kilku minutach prowadzili z Czechami 1:0, ale ostatecznie ulegli 1:2. Zdecydowanie trudniej grało im się we wtorkowym spotkaniu, którego wagą był awans do ćwierćfinału.

Reprezentanci Finlandii przyjechali do Pjongczangu jako brązowi medaliści poprzednich igrzysk. Po 26 minutach prowadzili już 3:0. Koreańczykom wystarczyły zaledwie trzy minuty na odrobienie dwóch trafień. Gospodarze nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Suomi wygrali ostatecznie 5:2.

Niezwykle wyrównane było inne wtorkowe spotkanie, w którym Niemcy mierzyli się ze Szwajcarami. Ci pierwsi rozstawienie w play–offach zapewnili sobie dzięki wygranej po rzutach karnych w ostatnim meczu grupowym przeciwko Norwegom. Co ciekawe, był to dla nich pierwszy triumf w turnieju olimpijskim po 16 latach przerwy.

Po dwóch tercjach na tablicy wyników był remis. Reprezentacje zdobyły po jednej bramce. W ostatniej części spotkania nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia, dlatego potrzebna była dogrywka. W tej lepsi okazali się Niemcy. Gola na wagę awansu strzelił Yannic Seidenberg.