Polska sztafeta ósma po skokach. Prowadzą Austriacy

Szczepan Kupczak (fot. getty images)
Polacy zajmują ósme miejsce po konkursie skoków narciarskich do drużynowej rywalizacji kombinatorów norweskich. Na trasę sztafety 4x5 kilometrów wyruszą ze stratą 2 minut 56 sekund do prowadzących Austriaków. Drugie miejsce zajmują Niemcy (strata 6 sekund), a trzecie Japończycy (+ 0,19 s).

Polak rozczarowany. Trener kazał mu zejść z trasy!

Dziesięć reprezentacji zgłosiło się do rywalizacji drużynowej kombinatorów norweskich. Skokiem na 114. metr rozpoczął ją Wojciech Marusarz. Po jego próbie Polacy zajmowali 9. miejsce, wyprzedzając Włochów i tracąc niewiele do Amerykanów.

Po nieudanym skoku Pawła Słowioka (zaledwie 107 metrów) biało-czerwoni utrzymali się na dziewiątej pozycji. Kolejne dwie próby naszych rodaków były już jednak zdecydowanie lepsze. Adam Cieślar uzyskał 121,5 metra, a Szczepan Kupczak wylądował na 130. metrze.

Dzięki słabszym skokom Taylora i Bryana Fletcherów, przesunęliśmy się w klasyfikacji na 8. miejsce. Za nami rywalizację na skoczni zakończyli Amerykanie i Włosi. Nie da nam to jednak dużej przewagi na trasie biegowej. Reprezentanci USA wyruszą zaledwie 17 sekund za Polakami.

Walka o prowadzenie po konkursie skoków toczyła się pomiędzy czterema drużynami. Po pierwszych skokach objęli je Niemcy, za sprawą 130-metrowego skoku Erika Frenzela. Później jednak słabiej skoczył Vincent Geiger, a Jarl Riiber wyprowadził na prowadzenie Norwegów.

Kolejne dwie kolejki skoków zmieniły jednak układ na czele. Świetne próby Lukasa Klapfera i Wilhelma Denfila sprawiły, że to Austriacy są liderami po konkursie skoków. Do biegu przystąpią jednak z minimalną, 6-sekundową przewagą nad drugimi Niemcami. Jako trzeci na trasę sztafety wyprzedzą Japończycy, którzy po znakomitym skoku Akito Watabe wyprzedzili Norwegów.

Kombinacja norweska, konkurs drużynowy – klasyfikacja po skokach narciarskich:
1. Austria
2. Niemcy +0:06
3. Japonia +0:19
4. Norwegia +0:27
5. Francja +1:09
6. Czechy +1:56
7. Finlandia +1:58
8. Polska +2:56
9. USA +3:13
10. Włochy +3:57

Źródło: sport.tvp.pl