Dublet Kanadyjek! Serwa ze złotem w skicrossie [wideo]

Kelsey Serwa (fot. Getty Images)
Kanadyjka Kelsey Serwa wygrała rywalizację kobiet w skicrossie. Tuż za nią znalazła się jej rodaczka Brittany Phelan i Szwajcarka Fanny Smith. W zawodach udziału nie wzięła Karolina Riemen-Żerebecka, która z powodu kontuzji nie poleciała do Pjongczangu.

FINAŁ Z KRAKSĄ. ZŁOTO DLA LEMANA

Dla Serwy to drugi medal olimpijski. Cztery lata temu w Soczi zdobyła srebro. Przegrała wtedy ze swoją reprezentacyjną koleżanką Marielle Thompson, która w Pjongczangu z rywalizacją pożegnała się już w 1/8 finału. Serwa także ma dorobku tytuł mistrzyni świata z 2011 roku. Smith wywalczyła ten tytuł dwa lata później, a w 2017 zdobyła srebro. Ma także brązowy krążek z 2015.

W finale ostatnie miejsce zajęła liderka Pucharu Świata Szwedka Sandra Naeslund. W tej konkurencji miała wystąpić Karolina Riemen-Żerebecka, ale z powodu kontuzji nie poleciała do Korei Południowej.

Zawodniczka AZS AWF Katowice doznała urazu podczas przygotowań do olimpijskiego startu. W austriackim Schladming, gdzie doszło do wypadku, szykowała się do udziału w swoich trzecich igrzyskach. Wcześniej startowała w Vancouver 2010 i Soczi 2014.

Finał z kraksą. Złoty medal dla Lemana
Źródło: sport.tvp.pl