Holandia znów ze złotem. Polacy bez błysku [wideo]

Konrad Niedźwiedzki (fot. getty images)
Holender Kjeld Nuis wywalczył złoty medal olimpijski w rywalizacji łyżwiarzy szybkich na dystansie 1000 metrów. Wśród Polaków najszybszy był Sebastian Kłosiński, który zajął 17. miejsce.

Święto sportu i tolerancji. Paraolimpiada w Telewizji Polskiej

Jako pierwszy spośród Polaków na starcie olimpijskiego biegu na 1000 metrów stanął Piotr Michalski. Rywalizował w parze z Kazachem Stanislawem Palkinem. Tempo obu łyżwiarzy od samego początku nie było najlepsze, a ostatecznie uzyskany przez naszego rodaka czas 1:10.17 dał mu 31. miejsce.

Poniżej oczekiwań pobiegł także Konrad Niedźwiedzki. On z kolei zdecydowanie przegrał rywalizację w parze z Niemcem Nico Ihle. Do mety dobiegł w 1:10.026, co pozwoliło mu zająć jedynie 23. pozycję.

Niespodziewanie najlepiej wśród biało-czerwonych wypadł debiutujący na igrzyskach olimpijskich Sebastian Kłosiński. 25-latek zanotował udany bieg, który ukończył w 1:09.59, zajmując 17. miejsce.

Aby rywalizować o medale trzeba było jednak przejechać 1000 metrów przeszło sekundę szybciej. Fenomenalny czas 1:07.99 zanotował Havard Lorentzen. Wydawało się, że Norweg będzie w stanie powtórzyć swój wyczyn z biegu na dwukrotnie krótszym dystansie i ponownie zdobyć złoto.

Biegnący w ostatniej parze Kjeld Nuis z Holandii ukończył swój start w czasie o 0,04 sekundy szybszym i to on właśnie został mistrzem olimpijskim. Lorentzen zdobył zatem srebrny medal, a brąz przypadł Koreańczykowi Tae-Yun Kim.

Łyżwiarstwo szybkie - 1000 metrów mężczyzn - wyniki: 1. Kjeld Nuis (Holandia) 1:07.95