To były jego igrzyska. Francuski rekord Fourcade'a [wideo]

Martin Fourcade (fot. Getty Images)
Martin Fourcade zdobył w Pjongczangu trzy złote medale w rywalizacji biathlonistów, dzięki czemu jest jednym z najlepszych zawodników w historii tej dyscypliny. Stał się również najbardziej utytułowanym francuskim olimpijczykiem.

STRZELANIE I TRIK MOTYWACYJNY. TAJEMNICA SUKCESU SZWEDÓW

Igrzyska w Pjongczangu są najbardziej udanymi w dotychczasowej karierze Fourcade'a. Z Soczi przywiózł 3 medale – złoto i dwa srebra – a w Vancouver został wicemistrzem olimpijskim.

W Korei trzykrotnie cieszył się z pierwszego miejsca co sprawiło, że jest najbardziej utytułowanym Francuzem w historii igrzysk olimpijskich. – Kiedy patrzę wstecz na to, jak się tutaj zaprezentowałem, to czuję satysfakcję – stwierdził.

Niewiele brakowało, aby Fourcade zrównał się w klasyfikacji wszech czasów z Ole Einarem Bjoerdalenem. Niewykorzystane szanse w sprincie i sztafecie sprawiły, że Norweg ma od reprezentanta Trójkolorowych o trzy złote krążki więcej.

Gdybym zdobył złote medale w rywalizacji indywidualnej i sztafecie to dokonałbym czegoś historycznego. Mimo to jestem bardzo dumny z tego co osiągnąłem – dodaje.

Świetny występ w Korei sprawił, że Fourcade jest drugim najlepszym biathlonistą w historii igrzysk. Wyprzedza w tej klasyfikacji niemieckie legendy, czyli Ricco Grossa i Svena Fischera.

MULTIMEDALIŚCI IO W BIATHLONIE
1. Ole Einar Bjoerdalen Norwegia 8,4,1
2. Martin Fourcade Francja 5,2,-
3. Ricco Gross Niemcy 4,3,1
4. Sven Fischer Niemcy 4,2,2
5 Halvard Hanevlod Norwegia 3,2,1

Źródło: SPORT.TVP.Pl/myinfo.com