Snowboard: Kanadyjczyk Toutant najlepszy w Big Air [wideo]

Sebastien Toutant (fot. Getty Images)
Kanadyjczyk Sebastien Toutant zdobył złoty medal olimpijski w snowboardowej konkurencji Big Air. Srebrny wywalczył Amerykanin Kyle Mack, a brązowy Brytyjczyk Billy Morgan.

SNOWBOARD: AWANS KRÓL I KWIATKOWSKIEGO

Jeden z faworytów, Kanadyjczyk Max Parrot, zwycięzca ostatnich X-Games, zajął dopiero dziewiąte miejsce, po tym jak uzyskał mniej punktów w dwóch skokach. Do noty łącznej liczone są dwie najlepsze z trzech prób. Nie powiodło się również najlepszemu w kwalifikacjach Nowozelandczykowi Carlosowi Garcii Knigtowi, który został sklasyfikowany na 11. pozycji.

Szczęścia ze złota nie krył Toutant, dla którego to pierwszy medal olimpijski w karierze. – Ostatnio wiele przeżyłem. Przez kilka miesięcy miałem problem z plecami. Możliwość bycia tutaj i zwycięstwo w pierwszym Big Air na igrzyskach olimpijskich jest czymś niesamowitym – stwierdził Kanadyjczyk po konkursie.

Przy skoczni ewolucje powietrzne zawodników obserwowała spora grupa kibiców. Wśród nich była Ivanka Trump, córka i doradczyni prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, która przyleciała do Korei Południowej na czele oficjalnej delegacji amerykańskiej w piątek, a w niedzielę będzie uczestniczyć w ceremonii zamknięcia igrzysk. Towarzyszyła jej Kim Jung-Suk, żona prezydenta kraju Mun Dze Ina.

Konkurencja ta była rozgrywana na zimowych igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy w historii. Niestety nie oglądaliśmy w niej żadnego z reprezentantów Polski.

Wyniki snowboardowej konkurencji big air mężczyzn:
1. Sebastien Toutant (Kanada) 174,25 pkt
2. Kyle Mack (USA) 168,75
3. Billy Morgan (Wielka Brytania) 168,00
4. Chris Corning (USA) 153,00
5. Red Gerard (USA) 143,00
6. Michael Scharer (Szwajcaria) 140,75
7. Torgeir Bergrem (Norwegia) 131,00
8. Jonas Bosiger (Szwajcaria) 118,25
9. Maxence Parrot (Kanada) 117,75
10. Mark McMorris (Kanada) 72,50
11. Carlos Garcia Knight (Nowa Zelandia) 54,25
12. Niklas Mattsson (Szwecja) 36,00

Świetny skok Morgana! Brytyjczyk z brązem w Big Air
Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP/MYINFO.COM