Narciarstwo alpejskie: Szwajcarzy mistrzami w rywalizacji drużynowej

Ramon Zenhaeusern (fot. PAP/EPA)
Szwajcarzy zostali pierwszymi mistrzami olimpijskimi w rywalizacji drużynowej w narciarstwie alpejskim. W finale pokonali reprezentację Austrii. Podium uzupełnili Norwegowie. Polacy nie startowali.

RAZ NA SNOWBOARDZIE, RAZ NA NARTACH. SZALONA ESTER LEDECKA

Podobnie, jak Big Air w Snowboardzie, tak samo "drużynówka" w narciarstwie alpejskim była konkurencją, która debiutowała na igrzyskach w Pjongczangu.

Finał nie rozpoczął się po myśli Helwetów. Denise Feierabend przegrała wyraźnie z Kathariną Liensberger. Stan rywalizacji wyrównał Ramon Zenhaeusern, po tym jak jego przeciwnik Michael Matt został zdyskwalifikowany, a prowadzenie Szwajcarzy objęli po wygranej Wendy Holdener nad Kathariną Gallhuber. W decydującym pojedynku Daniel Yule nie musiał zbytnio się wysilać, gdyż Marco Schwarz wypadł z trasy.

Z brązowego medalu cieszyli się Norwegowie, którzy po czterech zjazdach o 0,12 sekundy wyprzedzili Francuzów.

Ze startu w rywalizacji drużynowej zrezygnowali m.in. Austriak Marcel Hirscher, złoty medalista w slalomie gigancie i kombinacji, oraz Amerykanka Mikaela Shiffrin, mistrzyni olimpijska w gigancie oraz srebrna medalistka w kombinacji.

Wyniki rywalizacji drużynowej w narciarstwie alpejskim:
1. Szwajcaria (Denise Feierabend, Wendy Holdener, Luca Aerni, Daniel Yule, Ramon Zenhaeusern)
2. Austria (Stephanie Brunner, Katharina Gallhuber, Katharina Liensberger, Manuel Feller, Michael Matt, Marco Schwarz)
3. Norwegia (Nina Haver-Loeseth, Kristin Lysdahl, Maren Skjoeld, Sebastian Foss-Solevaag, Leif Kristian Nestvold-Haugen, Jonathan Nordbotten)

Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP