Ledecka ponownie mistrzynią! Tym razem w snowboardzie

Ester Ledecka (fot. Getty Images)
Ester Ledecka zdobyła drugi złoty medal podczas igrzysk w Pjongczangu. Tym razem Czeszka okazała się najlepsza w snowboardowym slalomie gigancie. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn tytuł wywalczył Szwajcar Nevin Galmarini.

ĆWIERĆFINAŁY NIE DLA KRÓL I KWIATKOWSKIEGO [WIDEO]

Czeszka jest pierwszą zawodniczką, której w trakcie zimowych igrzysk olimpijskich udało się zdobyć złoto w dwóch różnych dyscyplinach. Wcześniej tytuł mistrzyni wywalczyła w supergigancie. W finale snowboardu igrzysk w Pjongczangu Ledecka wyprzedziła Niemkę Selinę Joerg. Brąz trafił do rodaczki wicemistrzyni, Ramony Hofmeister.

Historia zna przypadki zawodniczek, które medale zdobywały zarówno latem, jak i zimą. Najlepszym przykładem jest Amerykanka Lauryn Williams. Dokonała tego na bieżni w Atenach i torze bobslejowym w Soczi.

W rywalizacji mężczyzn sporą niespodziankę sprawił Lee Sangho, który dotarł aż do finału. W nim reprezentant Korei Południowej uległ głównemu faworytowi do tytułu Nevinowi Galmariniemu. W pojedynku o trzecie miejsce Słoweniec Zan Kosir pokonał o 1,49 sekundy Francuza Sylvaina Dufoura.

Wyniki rywalizacji kobiet:
1. Ester Ledecka (Czechy)
2. Selina Joerg (Niemcy)
3. Ramona Theresia Hofmeister (Niemcy)
4. Alena Zavarzina (OAR)
...
11. Aleksandra Król
24. Weronika Biela
29. Karolina Sztofkisz

Wyniki rywalizacji mężczyzn:
1. Nevin Galmarini (Szwajcaria)
2. Lee Sangho (Korea Południowa)
3. Zan Kosir (Słowenia)
4. Sylvian Dufour (Francja)
...
13. Oskar Kwiatkowski

Źródło: SPORT.TVP.PL