W organizmie jamajskiej bobsleistki wykryto niedozwolony środek

(fot. Getty Images)
W organizmie jamajskiej bobsleistki, która startowała w Pjongczangu, wykryto niedozwoloną substancję dopingową. Badanie przeprowadzono tuż przed igrzyskami – poinformował prezes tamtejszego związku Christian Stokes. Nazwiska zawodniczki nie ujawniono.

Rosjanie informują: MKOl podjął ostateczną decyzję

Nie podano również nazwy zabronionego środka. Stoke otrzymał informację od Międzynarodowej Federacji Bobsleja i Toboganu (IBSF). Zawodniczce, jak powiedział, grozi czteroletnia dyskwalifikacja.

Debiutująca na igrzyskach zimowych kobieca osada Jamajki w składzie: Jazmine Fenlator-Victorian (w Soczi jechała w osadzie USA z Lolo Jones, od 2016 r. reprezentuje wyspiarski kraj, z którego pochodzi jej ojciec) oraz Carrie Russell zajęła 18. lokatę.

Kilka dni przed startem bobsleistek w Pjongczangu związek poinformował o odsunięciu od drużyny niemieckiej trenerki Sandry Kiriasis, mistrzyni olimpijskiej z Turynu (2006). Jamajscy bobsleiści uczestniczą w igrzyskach zimowych od 1988 roku.

W Pjongczangu odnotowano cztery przypadki niedozwolonego wspomagania. Na niechlubnej liście znaleźli się: Ziga Jeglic (Słowenia/hokej na lodzie, fenoterol), Kei Saito (Japonia/short track, acetalozamid), Aleksandr Kruszelnicki (Olimpijczycy z Rosji/curling, meldonium), Nadieżda Siergiejewa (Olimpijczycy z Rosji/bobsleje, trimetazydyna)

Źródło: PAP/sport.tvp.pl