Igrzyska paraolimpijskie: Polacy wystartowali w zjeździe i biathlonie

Kamil ROSIEK (fot. PAP)
W Pjongczangu trwają zimowe igrzyska paraolimpijskie. Za nami pierwsze starty Polaków. W alpejskim zjeździe, ósme miejsce wśród osób niewidomych i niedowidzących zajął Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską. Zwyciężył Kanadyjczyk Mac Marcoux z Jackiem Leitchem. 15. w zjeździe na jednej narcie w pozycji siedzącej był Igor Sikorski. W tej konkurencji triumfował Amerykanin Andrew Kurka.

Czworo reprezentantów Polski wystartowało w biathlonowym sprincie na 7,5 km. 17. wśród mężczyzn siedzących był Kamil Rosiek, na najwyższym stopniu podium stanął Amerykanin Daniel Cnossen.

11. wśród stojących - Witold Skupień, triumfował Francuz Benjamin Daviet.

16. wśród niewidomych i niedowidzących - Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, a podium zostało zdominowane przez zawodników ze wschodniej Europy. Złoto i brąz dla Ukraińców - Witalija Lukianienki i Anatolija Kowalewskija, a srebro dla Białorusina Juriego Hołuba.

15. wśród kobiet stojących - Iweta Faron. Złoto i srebro dla Olimpijek z Rosji - Jekateriny Rumiancewej i Anny Mileniny. Po brązowy krążek pobiegła Ukrainka Liudmiła Liaszenko.

Z wizytą u paraolimpijczyków. "Zaskakują zupy i przyprawy"
Źródło: