30' Medhi Benatia

Mundial bez "Słoni". Maroko i Tunezja jadą do Rosji!

11 lis, 20:25
Mehdi Benatia (fot. Getty)
Ostatnie rozstrzygnięcia eliminacji mundialu w Afryce. W meczu o awans Wybrzeże Kości Słoniowej nie wykorzystało atutu własnego boiska i przegrało z Marokiem 0:2. Nie było natomiast niespodzianki w Radisie – Tunezja zdobyła potrzebny punkt, który dał przepustkę do Rosji.

Polska – Meksyk w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji

Wybrzeże Kości Słoniowej, aby uzyskać awans, musiało wygrać u siebie z Marokiem. Goście jednak już pierwszej połowie zadali dwa ciosy, po których piłkarze prowadzeni przez Marca Wilmotsa już się nie podnieśli. Najpierw dośrodkowanie Nabila Dirary niedotknięte przez nikogo zamieniło się w gola, a pięć minut później Mehdi Benatia po rzucie rożnym trafił z pięciu metrów pod porzeczkę. To pierwsze od 2006 roku mistrzostwa świata, na których zabraknie drużyny "Słoni".

Na potknięcie Tunezji w meczu z Libią liczyli piłkarze Demokratycznej Republiki Konga, którzy potrzebowali zwycięstwa gości, a sami musieli pokonać Gwineę. Tunezyjczycy "dowieźli" jednak wynik bezbramkowy, natomiast DR Konga na nic zdały się dwa gole w doliczonym czasie gry i zwycięstwo 3:1.

Wcześniej awans ze strefy afrykańskiej zapewniły sobie Nigeria, Senegal i Egipt. Drużyny z Czarnego Kontynentu wciąż czekają na wielki sukces na mundialu. Dotychczas największym osiągnięciem jest ćwierćfinał rozgrywek: Kamerun w 1990, Senegal 2002 i Ghana w 2010 roku.

6 Jean-Philippe Gbamin
30' Medhi Benatia 5
17 Serge Aurier
22' Romain Saiss 6
19 Simon Deli 46'
25' Nabil Dirar 17
12 Seko Fofana 62'
82' Hakim Ziyech 7
14 Franck Kessie 10'
Karim El Ahmadi 8
15 Max-Alain Gradel 90'
90' Younes Belhanda 10
7 Seydou Doumbia
75' Khalid Boutaib 13
11 Gnaly Cornet 62'
90' Faycal Fajr 11
13 Cheick Doukoure
Mimoun Mahi 15
18 Adama Traore
Amine Harit 18
21 Roger Assale
82' Sofyan Amrabat 19
22 Mamadou Bagayoko
Hamza Mendyl 20
2 Habib Maiga
75' Achraf Bencharki 21