MŚ 2018: kibice krytykują nowe Łużniki

BP
13 lis, 16:21 | Rosja
udostępnij
Źródło: PAP
Piłkarze Rosji i Argentyny przed towarzyskim meczem na stadionie Łużniki (fot. Getty)
Kibice zablokowani na trybunach, trudności z przejściem do metra – takie przeszkody pojawiły się po sobotnim meczu piłkarzy Rosji z Argentyną w Moskwie. W poniedziałek rosyjskie władze zapewniły, że przed mundialem wszystkie problemy zostaną rozwiązane. Mecze MŚ 2018 pokaże Telewizja Polska.

Za duzi, za bogaci. Kluby z Meksyku bez konkurencji


Porażkę Rosjan w towarzyskim spotkaniu z wicemistrzami świata (0:1) obejrzało ponad 78 tysięcy widzów. Był to pierwszy mecz na głównej arenie MŚ – stadionie Łużniki, po trwających cztery lata pracach modernizacyjnych.

Jednak po spotkaniu na portalach społecznościowych pojawiły się liczne głosy krytyki. Dziesiątki tysięcy osób musiało przy temperaturze 0 stopni Celsjusza czekać ponad godzinę na opuszczenie stadionu. Potem gigantyczna kolejka ustawiła się przed jedyną stacją metra, a kibice przechodzili przez szpaler pilnujących porządku żołnierzy.

Wicepremier i były minister sportu Witalij Mutko zapewnił w rozmowie z agencją TASS, że "wszystkie komentarze zostaną rozpatrzone" i przeprosił za "przykrości po meczu".

Z kolei władze Moskwy wyjaśniły, że problemy, jakie pojawiły się po meczu, były skutkiem prac modernizacyjnych na stacji metra Łużniki i budowy pływalni w pobliżu innej stacji kolejki podziemnej.

Szef komitetu organizacyjnego MŚ Aleksiej Sorokin zapewnił w poniedziałek, że przed mundialem zostanie rozegrany na Łużnikach jeszcze jeden mecz z "wielką drużyną" i że "trzeba będzie z niego wyciągnąć wnioski".

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 roku na tym moskiewskim stadionie. 15 lipca na Łużnikach rozegrany zostanie finał.