Portugalia
4' Cristiano Ronaldo
44' Cristiano Ronaldo
88' Cristiano Ronaldo
Grupa B
3 : 3
(2 : 1)
ZAKOŃCZONY
15 czerwca 2018 , Stadion Fiszt
24' Diego Costa
55' Diego Costa
58' Nacho Fernandez

Mundial 2018: błędy, emocje i hat-trick Ronaldo. Wielki mecz w Soczi

21 maj, 21:52
Mundial 2018: Grupa B, Portugalia - Hiszpania (mecz)
Pierwszy szlagier mistrzostw świata nie zawiódł. Reprezentacja Portugalii zremisowała z Hiszpanią 3:3 (2:1) w spotkaniu grupy B. Mistrzowie Europy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale nie potrafili utrzymać przewagi. Główną rolę odegrał Cristiano Ronaldo, który strzelił trzy gole.

Dzielni Egipcjanie, ale Urugwaj grał do końca

WARTO WIEDZIEĆ Przed meczem zastanawiano się, jak Hiszpanie zareagują na ostatnie wydarzenia wokół zespołu. W środę z funkcji trenera zwolniony został Julen Lopetegui, który bez wiedzy federacji podpisał kontrakt z Realem Madryt. Zastąpił go Fernando Hierro.

BOHATER MECZU: Cristiano Ronaldo Kapitan reprezentacji Portugalii znów zachwycił. Najpierw dwukrotnie dał drużynie prowadzenie, a w końcówce – gdy rywale byli blisko wygranej – popisał się genialnym trafieniem z rzutu wolnego. To czwarty mundial, na którym występuje i czwarty, w którym zdobywa bramki. Już w pierwszym spotkaniu pokazał, że będzie liczył się w walce o koronę króla strzelców.

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii (fot. Getty Images)

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (4') – Ronaldo wbiegł w pole karne, próbował minąć Nacho i został przez niego sfaulowany. Sędzia Gianluca Rocchi podyktował "jedenastkę", a chwilę później "CR7" podszedł do piłki i strzelił gola.
1:1 (24') – genialna akcja Diego Costy. Przyjął piłkę pod polem karnym Portugalczyków, poradził sobie z kilkoma obrońcami i pokonał Rui Patricio. Portugalczycy domagali się odgwizdania faulu na Pepe, który ucierpiał w pojedynku z napastnikiem. Arbiter nie zmienił decyzji.
1:2 (44') – Goncalo Guedes dostał podanie od Pepe, opanował piłkę przed polem karnym i podał do Ronaldo. Ten oddał mocny strzał, piłka leciała w kierunku Davida De Gei, który popełnił jednak błąd i Portugalczycy cieszyli się z drugiego gola.
2:2 (55') – David Silva dośrodkował z rzutu wolnego, Sergio Busquets idealnie zgrał piłkę głową do Costy, który z bliska zdobył bramkę.
3:2 (58') – cudowny gol Nacho. Obrońca doszedł do piłki, która przypadkowo spadła przed pole karne i popisał się kapitalnym kopnięciem z woleja. Piłka odbiła się od słupka zanim wpadła do bramki.
3:3 (88') – Ronaldo wywalczył rzut wolny przed polem karnym. Następnie zdecydował się oddać strzał, co było kapitalną decyzją. Piłka wpadła w okienko bramki De Gei, a "CR7" cieszył się z hat-tricka.

Raphael Guerreiro (L) i David Silva (P) (fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 10' – Isco zacentrował w pole karne, Costa zgrał do nadbiegającego Silvy, który oddał strzał. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.
21' – Andres Iniesta wbiegł w "szesnastkę" z prawej strony, ograł rywala i wystawił piłkę Silvie. Ten kopnął, ale został zablokowany przez obrońcę.
26' – Pepe wybił piłkę przed pole karne, doszedł do niej Isco, który potężnie kopnął na bramkę. Piłka odbiła się od poprzeczki.
35' – kolejny atak Hiszpanów. Szybko rozegrali piłkę przed polem karnym, po czym Jordi Alba zagrał do Iniesty, który kopnął tuż obok słupka.
70' – Silva podał do Alby, który dograł do Costy. Ten oddał strzał, ale zabrakło mu precyzji. Świetna, szybka akcja Hiszpanów.
79' – Ronaldo ruszył do długiego podania i znalazł się w sytuacji sam na sam z De Geą. W ostatnim momencie został jednak uprzedzony przez Gerarda Pique. Piłka trafiła jeszcze do Ricardo Quaresmy, który jednak przyjął ręką, a sędzia przerwał grę.
83' – znów świetnie Hiszpanie. Po wymianie wielu podań Silva wykorzystał wolną przestrzeń i doskonale podał do Iago Aspasa. Ten oddał strzał, ale był on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza.

21 Cedric Soares
58' Nacho Fernandez 4
8 Joao Moutinho
55' 17' Sergio Busquets 5
14 William Carvalho
86' David Silva 21
16 Bruno Fernandes 68' 28'
Isco 22
17 Goncalo Guedes 80' 44'
70' Andres Iniesta 6
7 Cristiano Ronaldo 88' 44' 4'
77' 55' 24' Diego Costa 19
10 Joao Mario 68'
70' Thiago Alcantara 10
13 Ruben Dias
86' Lucas Vazquez 11