58' Antoine Griezmann
81' Aziz Behich (SAM.)
Grupa C
2 : 1
(0 : 0)
ZAKOŃCZONY
16 czerwca 2018 , Kazań Arena
Australia
62' Mile Jedinak

Mundial 2018: Kłopoty Francji. Karne, VAR i waleczna Australia

21 maj, 13:50
Mundial 2018: Grupa C, Francja - Australia (mecz)
Francuzi pokonali Australijczyków 2:1 w swoim pierwszym grupowym meczu podczas mundialu w Rosji. Decydującego gola w tym spotkaniu strzelił Paul Pogba. Kibice zgromadzeni na Kazań Arenie zobaczyli jeszcze dwa rzuty karne.

Mundial 2018. Iberyjski klasyk w Rosji. Zacięcie, walka i wygrane o włos

BOHATER MECZU: Paul Pogba
Francuski pomocnik, chociaż przez większość spotkania nie zachwycał swoją grą, zdobył decydującą bramkę. Dzięki niej piłkarze Didiera Deschampsa wyjadą z Kazania z trzema, a nie jednym punktem.

ANTYBOHATER MECZU: Samuel Umtiti
Jego nierozważne zachowanie w polu karnym sprawiło, że Australijczycy doprowadzili do wyrównania. Po zagraniu piłki ręką obrońcy Trójkolorowych sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Mile Jedinak.

JAK PADŁY BRAMKI?
58' (1:0) Griezmann został sfaulowany w polu karnym przez Joshuę Risdona. Sędzia początkowo nie podyktował rzutu karnego. Werdykt zmieniła wideoweryfikacja. Napastnik Atletico Madryt pewnym strzałem w prawy górny róg bramki pokonał Mathew Ryana.
60' (1:1) Umtiti zagrał piłkę ręką w polu karnym. Arbiter Anders Cunha podyktował drugą "jedenastkę" w meczu. Tę pewnie na bramkę zamienił Jedinak.
81' (2:1) Francuzi grą na jeden kontakt rozprowadzili obronę Australijczyków. Piłka po strzale Paula Pogby najpierw trafiła w nogi Aziza Behicha, a następnie w poprzeczkę bramki Ryana. Wpadła tuż za linię bramkową. Sędzia nie skorzystał z VAR-u.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?
2' Mbappe otrzymał dobre prostopadłe podanie od jednego ze skrzydłowych. Uwolnił się spod opieki obrońców. Strzał na bliższy słupek bramki pewnie wybronił jednak Mathew Ryan.
5'Uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego Francuzów. Pogba trafia prosto w ręce australijskiego bramkarza.
6' Tym razem to Griezmann szukał bramki kopnięciem zza linii 16. metra. Ponownie pewnie złapał Ryan. To trzecie i zarazem kolejne celne uderzenie piłkarzy Trójkolorowych.
17' Pierwsza okazja dla Australijczyków. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne wrzucił Aaron Mooy. W tą niefortunnie trafił Corentin Tolisso. Francuzów przed bramką samobójczą uchronił jednak Hugo Lloris.
33' Lucas Hernandez otrzymał doskonałe podanie od Dembele. Za długo zwlekał ze strzałem, przez co został on zablokowany przez obrońcę przeciwnika.
45' Aziz Behich uderzał z linii 16. metra. Futbolówka przeleciała nad bramką Llorisa.
59' Griezmann bardzo szybko mógł podwyższyć na 2:0. Otrzymał prostopadłe podanie od Mbappe, ale piłka po jego kopnięciu odbiła się od nóg obrońców rywali.

11 Ousmane Dembele 70'
72' Tom Rogić 23
7 Antoine Griezmann 70' 58'
64' Andrew Nabbout 11
2 Benjamin Pavard
57' Joshua Risdon 19
21 Lucas Hernandez
87' 81' Aziz Behich 16
12 Corentin Tolisso 78' 76'
62' Mile Jedinak 15
13 N'Golo Kante
Aaron Mooy 13
6 Paul Pogba
13' Matthew Leckie 7
10 Kylian Mbappe
84' Robbie Kruse 10
17 Adil Rami
64' Tomi Juric 9
18 Nabil Fekir 70'
Jamie Maclaren 14
19 Djibril Sidibe
84' Daniel Arzani 17
20 Florian Thauvin
Dimitri Petratos 21
22 Benjamin Mendy
72' Jackson Irvine 22