(1 : 1)
ZAKOŃCZONY
16 czerwca 2018 , Spartak Ariena
Islandia
23' Alfred Finnbogason

Mundial 2018: falstart Argentyny. Messi zmarnował karnego

15 cze, 17:00
Leo Messi (fot. Getty Images)
Reprezentacja Argentyny zremisowała z Islandią 1:1 (1:1) w meczu 1. kolejki grupy D mistrzostw świata. Zwycięstwo Albicelestes mógł zapewnić Leo Messi, ale zmarnował rzut karny. W spotkaniu sędziowanym przez Szymona Marciniaka nie brakowało kontrowersji...

Kłopoty Francuzów. Karne, VAR i waleczna Australia

BOHATER MECZU: Hannes Halldorsson Obronił rzut karny wykonywany przez Messiego. To m.in. dzięki jego dobrej postawie w bramce Islandczycy wywalczyli punkt w spotkaniu z wicemistrzami świata.

ANTYBOHATER: Leo Messi Mógł przesądzić o zwycięstwie Argentyny, ale zmarnował "jedenastkę". Przez cały mecz bardzo się starał. Stwarzał sytuacje kolegom, oddał mnóstwo strzałów, jednak jego próby nie dały efektu. Po starciu z Islandią znów pojawią się zapewne głosy, że reprezentacji nie daje tyle, co Barcelonie...

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (19') – Marcos Rojo kopnął z dystansu, ale... piłkę w polu karnym przyjął Sergio Aguero i mocnym kopnięciem pod poprzeczkę pokonał Halldorssona.
1:1 (23') – po zamieszaniu piłka trafiła do Gylfiego Sigurdssona, który znajdował się z prawej strony pola karnego. Dograł po ziemi, a Wilfredo Caballero odbił piłkę, co wykorzystał Alfred Finnbogason.

Szymon Marciniak i Leo Messi (fot. Getty Images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 5' – Messi dośrodkował z rzutu wolnego, Nicolas Otamendi doszedł do piłki, ale zagrał niecelnie.
8' – Messi znów zacentrował z rzutu wolnego, a Nicolas Tagliafico sprytnie uderzył piłkę głową. Pomylił się nieznacznie.
9' – błąd Argentyńczyków. Caballero wybił piłkę wślizgiem po podaniu jednego z kolegów. Ta trafiła do rywali, a chwilę później świetną okazję miał Birkir Bjarnason, ale zabrakło mu dokładności.
17' – Messi zszedł z piłką do środka i mocno kopnął z dystansu, ale bramkarz odbił piłkę.
21' – kolejna próba Messiego. Znów lewą nogą, znów zza pola karnego. Jednak za słabo, by zaskoczyć Halldrossona.
45' – Sigurdsson wbiegł w pole karne, kapitalnym zwodem zmylił rywali i kopnął na bramkę, ale Caballero poradził sobie z zagraniem.
64' – Aguero próbował dojść do dośrodkowania Messiego, ale został powstrzymany przez Hoerdura Magnussona. Marciniak podyktował rzut karny. Intencje Messiego doskonale wyczuł Halldorsson.
72' – Ever Banega kopnął z dystansu, ale Halldorsson złapał piłkę.
81' – Messi ponownie spróbował zza pole karnego. Kapitan Argentyny kopnął niecelnie.
87' – Cristian Pavon dośrodkował w pole karne. Żaden z jego kolegów nie dotknął jednak piłki, a centra zamieniła się w... strzał. Halldorsson nie dał się zaskoczyć. Kapitalna interwencja bramkarza.
90+2' – Messi tym razem przełożył piłkę na prawą nogę i kopnął nad poprzeczką.

JAK PORADZIŁ SOBIE SZYMON MARCINIAK? Kilka jego decyzji w mundialowym debiucie wzbudziło kontrowersje. W 42. minucie Eduardo Salvio wbiegł w pole karne i próbował dośrodkować, a piłkę zablokował Ragnar Sigurdsson. Problem w tym, że pomógł sobie ręką. Marciniak wskazał jednak na rzut rożny. W drugiej połowie podyktował już "jedenastkę" za dyskusyjny faul Magnussona na Aguero. Nie podyktował karnego także w 77. minucie, gdy Argentyńczycy domagali się odgwizdania przewinienia na Cristianie Pavonie.

13 Maximiliano Meza 84'
63' Johann Berg Gudmundsson 7
14 Javier Mascherano
76' Aron Gunnarsson 17
19 Sergio Aguero 19'
89' 23' Alfred Finnbogason 11
7 Ever Banega 54'
89' Bjoern Sigurdarson 9
8 Marcos Acuna
Holmar Oern Eyjolfsson 15
9 Gonzalo Higuain 84'
Olafur Ingi Skulason 16
15 Enzo Perez
63' Rurik Gislason 19