Dania
59' Yussuf Poulsen

Mundial 2018: nieudany powrót Peru. Minimalna wygrana Danii

21 maj, 19:55
Reprezentacja Danii pokonała Peru 1:0 (0:0) w meczu 1. kolejki grupy C mistrzostw świata. Peruwiańczycy wrócili na mundial po 36 latach przerwy. Mieli mnóstwo okazji, by przynajmniej zremisować. Byli jednak nieskuteczni – nie wykorzystali rzutu karnego.

Falstart Argentyny. Messi zmarnował karnego

BOHATER MECZU: Yussuf Poulsen Odegrał kluczową rolę. Strzelił gola, a później w jednej z akcji uchronił zespół przed utratą bramki – w polu karnym wygrał ważny pojedynek główkowy z rywalem.

ANTYBOHATEROWIE: napastnicy Peru Mieli mnóstwo szans, by zapewnić drużynie chociaż punkt. Zmarnowali wiele sytuacji, w tym rzut karny. W dużej mierze to z powodu ich nieskuteczności Peru przegrało swój pierwszy od 36 lat mecz na mundialu.

JAK PADŁ GOL? 1:0 (59') – Christian Eriksen posłał prostopadłą piłkę do Yussufa Poulsena, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzelił gola.

Christian Cueva (fot. getty images)

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 8' – Miguel Trauco mocno kopnął z dystansu, ale Kasper Schmeichel złapał piłkę.
28' – Jefferson Farfan dostał prostopadłe podanie od Andre Carillo i miał przed sobą Schmeichela. Kopnął na bramkę, ale skutecznie przeszkodził mu jeszcze Simon Kjaer.
39' – Eriksen kopnął z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od muru i trafiła do Lasse Schoene, który od razu oddał strzał. Poprawnie zachował się bramkarz.
45+1' – VAR pomógł sędziemu w podjęciu decyzji o rzucie karnym. Christian Cueva przewrócił się w "szesnastce" po tym, jak został zahaczony przez Thomasa Delaneya. Początkowo arbiter nie podyktował przewinienia. Po konsultacji z VAR zmienił decyzję. Do piłki podszedł Cueva, ale kopnął nad bramką.
56' – Cueva wbiegł w pole karne, genialnie ograł dwóch przeciwników i podał do Carillo, który fatalnie przyjął piłkę. Akcję próbował jeszcze wykończyć Edison Flores, ale zagrał obok bramki.
61' – Flores kopnął na bramkę, jednak Schmeichel popisał się świetną interwencją.
69' – Trauco zacentrował, a Alberto Rodriguez zgrał piłkę, która nieznacznie minęła słupek. Gdyby jeden z dwóch graczy Peru zdołał zamknąć akcję, byłoby 1:1.
71' – Carillo dośrodkował w pole karne, a Poulsen wybił piłkę głową. Gdyby nie uprzedził jednego z rywali, ten mógłby strzelić gola.
79' – ponownie Cueva "napędził" akcję Peru. W polu karnym podał do Jose Paolo Guerrero, który zagrał piętą. Do szczęścia zabrakło kilku centymetrów...
81' - Nicolai Jorgensen mógł podwyższyć. Miał świetną sytuację, oddał strzał, ale Luis Advincula zablokował tę próbę.
84' – kapitalna szansa Peruwiańczyków. Farfan był niepilnowany w polu karnym i dostał idealną piłkę od Carillo. Fantastycznie obronił Schmeichel.
86' – Eriksen mocno kopnął z lewej nogi, ale Renato Tapia odbił piłkę.

20 Edison Flores 62'
81' Andreas Christensen 6
1 Pedro Gallese
Jens Stryger Larsen 17
17 Luis Advincula
35' William Kvist 7
2 Alberto Rodriguez
59' Christian Eriksen 10
15 Christian Ramos
86' Thomas Delaney 8
6 Miguel Trauco
90' 59' Yussuf Poulsen 20
18 Andre Carrillo
Nicolai Joergensen 9
10 Jefferson Farfan 85'
67' Pione Sisto 23
7 Paolo Hurtado
67' Martin Braithwaite 11
9 Jose Paolo Guerrero 62'
Kasper Dolberg 12
11 Raul Ruidiaz 85'
81' Mathias Joergensen 13
14 Andy Polo
Viktor Fischer 15
16 Wilder Cartagena
Lukas Lerager 18
22 Nilson Loyola
35' Lasse Schoene 19