Milik: powrót po kontuzji? Wzorem Ronaldo z MŚ 2002

RaMa
23 maj, 20:56 | Polska
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Milik: wreszcie odzyskałem kontrolę nad piłką
Arkadiusz Milik po drugim zerwaniu więzadła krzyżowego wrócił do gry w marcu tego roku. W końcówce sezonu Serie A strzelił cztery gole i tym samym rozbudził apetyty kibiców na dobry występ podczas mundialu w Rosji. – Zdrowie dopisuje, wszystko jest tak, jak być powinno – zaznaczył w rozmowie z Jackiem Kurowskim, dziennikarzem TVP Sport.

REAL CZY LIVERPOOL? NASZ POJEDYNEK NA ARGUMENTY

Milik o formie i zdrowiu:
– Wszystko jest już w porządku. Cieszę się, że dostawałem minuty w końcówce sezonu – to bardzo ważne, by pojawiać się na boisku, gdy wraca się po takiej ciężkiej kontuzji. Odzyskałem kontrolę nad piłką i tego cieszę się najbardziej. Przed nami niecały miesiąc do mundialu i trzeba zrobić wszystko, by jak najlepiej się przygotować.

Milik o golach w końcówce sezonu i walce o mistrzostwo Włoch:
– Ciesze się, że trafiałem do siatki i że były to ładne bramki. Gole motywują mnie do jeszcze cięższej pracy. Jest w Neapolu lekki żal, że nie udało się sięgnąć po mistrzostwo, zwłaszcza, że zdobyliśmy 91 punktów. Gratulujemy Juventusowi i już myślimy o kolejnym sezonie, będziemy walczyć od nowa.

Milik o powrocie po operacji:

– Przed operacją i po wybiegałem myślami do mundialu, a wzorem dla mnie był Ronaldo, który na mistrzostwa świata w 2002 roku też pojechał po dwóch ciężkich kontuzjach.