Mundial 2018: Sterling nie pojedzie na mundial? Absurdalny powód

FK
29 maj, 16:05 | Anglia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Raheem Sterling (fot. Getty Images)
Raheem Sterling od kilku dni przygotowuje się do mistrzostw świata w Rosji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pomocnik może opuścić zgrupowanie przez... tatuaż na prawej łydce. – Karabin M16? Ten zawodnik nie ma wstydu. Jeśli go nie usunie, powinien zostać wykluczony z kadry – stwierdziła Lucy Cope, założycielka angielskiej organizacji przeciwnej broni palnej

Redaktor Mila. "To była bramka nas wszystkich"

Pierwsze zdjęcia w mediach społecznościowych pojawiły się w poniedziałek wieczorem. Fotografie zrobiono podczas treningu reprezentacji prowadzonej przez Garetha Southgate'a.

23-latek wytatuował na prawej łydce karabin M16. Kilka minut po opublikowaniu postów w sieci pojawiły się nieprzychylne komentarze kibiców. Część internautów domagała się, by napastnik Manchesteru City został wykluczony z kadry na mistrzostwa w Rosji.

W dyskusji udzieliła się również Cope, założycielka organizacji "Matki Przeciwko Broni". W 2002 roku jej syn został zastrzelony w centrum Londynu przed nocnym klubem.

Tatuaż jest nie do zaakceptowania. Jest obrzydliwy. Raheem powinien spuścić głowę ze wstydu. Domagamy się, by usunął tatuaż laserem lub "przykrył" innym. Jeśli odmówi powinien zostać wykluczony. Piłkarze są często wzorem dla młodzieży, a on gloryfikuje broń – zaznaczyła Cope, cytowana przez "The Sun".

Na zarzuty po kilku godzinach zareagował sam Sterling. – Kiedy miałem dwa lata zastrzelono mojego ojca. Obiecałem sobie, że nigdy w życiu nie dotknę broni. Strzelam prawą nogą. Ma to inne przesłanie, niż myślą niektórzy kibice – podsumował.