Mundial 2018. Wielkie serce Messiego i Neymara. Pomogą biednym dzieciom

Dawid Król
02 cze, 18:43
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Lionel Messi i Neymar (fot. Getty Images)
Finały mistrzostw świata to sportowe święto, ale zawodnicy nie zapominają, że są przede wszystkim ludźmi. Lionel Messi i Neymar we wspólnej inicjatywie chcą zrobić wszystko, aby pomóc biednym dzieciom.

Mundial 2018. "Wierzymy, że będzie z nami". Kolumbijski stoper wraca do zdrowia

Piłkarze w przeszłości występowali wspólnie w FC Barcelona, ale choć Neymar odszedł, stosunki między nimi nadal wydają się być dobre. Wspólnie porozumieli się z firmą Mastercard, która obsługuje wpłaty elektroniczne, dlatego każdy strzelony przez nich gol od 14 czerwca, czyli początku mundialu, będzie się równać wpłacie na konto Światowego Programu Posiłków (WFP) z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dzięki każdemu takiemu datkowi będzie można ufundować dziesięć tysięcy posiłków szkolnych dla biednych dzieci z Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Porozumienie między zawodnikami i firmą, która będzie wpłacać środki, potrwa przez 21 miesięcy, począwszy od 14 czerwca 2018 roku właśnie. Można zakładać, że obaj gracze przyczynią się do nakarmienia wielu dzieci – strzelanie goli jest ich domeną.

Problem ubóstwa w Ameryce Południowej wciąż jest poważny. Szacuje się, że około 40 milionów ludzi na całym kontynencie cierpi na co dzień głód. Swoim działaniem Neymar i Messi przynajmniej częściowo zniwelują ten problem.