30' Robert Lewandowski
34' Piotr Zieliński
Mecz towarzyski
2 : 2
(2 : 1)
ZAKOŃCZONY
08 czerwca 2018
Chile
38' Diego Valdes
56' Miiko Albornoz

Mundial 2018. Piękne gole w Poznaniu. Polska prowadziła 2:0 i...

08 cze, 22:36
Piłka nożna, mecz towarzyski Polska – Chile (Poznań)
Polska zremisowała z Chile 2:2 (2:1) w przedostatnim meczu przed mistrzostwami świata. Kibice zobaczyli dwa piękne gole – Roberta Lewandowskiego oraz Miiko Albornoza. Biało-czerwoni przed wylotem do Rosji pożegnają się spotkaniem z Litwą. Transmisja 12 czerwca w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

OSTATNI TEST ZDANY. NIEMCY WYGRYWAJĄ Z ARABIĄ SAUDYJSKĄ

Mecz towarzyski. Polska – Chile (skrót)

JAK PADŁY GOLE? 1:0 (30') – błąd Chilijczyków, piłkę odzyskał Krychowiak, podał do Lewandowskiego, a ten przepięknym strzałem lewą nogą zza pola karnego pokonał Ariasa.
2:0 (34') – kilkudziesięciometrowy przerzut Krychowiaka do Grosickiego, ten zgubił rywala, wpadł w pole karne, wystawił Zielińskiemu piłkę jak na tacy i piłkarz Napoli z bliska nie dał szans bramkarzowi Chile.
2:1 (38') – dośrodkowanie Sagala, Valdes oszukał środkowych obrońców oraz Linettego i pokonał Szczęsnego strzałem głową.
2:2 (56') – błąd Rybusa, który wybił pod nogi Albornoza, a ten cudownym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Fabiańskiemu.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE? 4' – prosty błąd Krychowiaka, do piłki dopadł Valdes, ale na nasze szczęście strzelił prosto w ręce Szczęsnego.
15' – efektowna akcja Chile, Castillo chciał zaskoczyć Szczęsnego strzałem przewrotką, ale nasz bramkarz na posterunku.
19' – Fernandes pokonał Szczęsnego, ale był na spalonym.
20' – dośrodkowanie Grosickiego z rzutu rożnego, Krychowiak uciekł rywalowi, jednak strzał głową z bliska minimalnie niecelny.
27' – Rybus wypatrzył Grosickiego, ten odegrał do Linettego, ale piłkarz Sampdorii źle przyjął piłkę i w efekcie strzelił za lekko.
28' – prawą stroną popędził Błaszczykowski, zagrał idealnie na nogę Grosickiego, jednak strzał z woleja beznadziejny.
38' – wielbłąd Pazdana i Castillo w stuprocentowej sytuacji strzelił tuż obok słupka. Na mundialu rywale takich prezentów nie będą marnować.
42' – Grosicki do Lewandowskiego, ten głową zgrał w okolice piątego metra, niestety tam nie było żadnego z naszych piłkarzy.
48 ' – Bednarek w ostatniej chwili uprzedził jednego z rywali i głową wybił na rzut rożny. Gdyby nie ta interwencja, to Fabiański miałby poważne problemy.
64' – Lewandowski do Krychowiaka, ten w bardzo dobrej sytuacji i... Strzał daleko od bramki.
75' – dwójkowa akcja Milika z Teodorczykiem, ale ten pierwszy w sytuacji sam na sam nie pokonał bramkarza Chile.

BOHATER MECZU
Wielu polskim piłkarzom lewa noga służy tylko do zachowania równowagi, ale nie Robertowi Lewandowskiemu. Kapitan reprezentacji Polski w 30. minucie pięknie przymierzył zza pola karnego i cudownym strzałem zdobył 53. bramkę w koszulce z orzełkiem na piersi. Na pochwalę, głównie za pierwszą połowę, zasługuje także Grzegorz Krychowiak, który miał udział przy obu golach.

CO DALEJ I JAK GRALI RYWALE? Dla reprezentacji Polski to był przedostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata. W najbliższy wtorek 12 czerwca biało-czerwoni zagrają w Warszawie z Litwą i mecz na PGE Narodowym będzie pożegnaniem z kibicami. Mundial w Rosji drużyna Adama Nawałki rozpocznie 19 czerwca od potyczki z Senegalem, który w piątek przegrał na wyjeździe z Chorwacją. Inny grupowy rywal, Japonia, także nie zachwycił – Azjaci okazali się słabsi od Szwajcarii.

5 Jan Bednarek
87' Paulo Diaz 5
8 Karol Linetty 46'
Guillermo Maripan 6
9 Robert Lewandowski 74' 30'
Junior Fernandes 7
10 Grzegorz Krychowiak
87' Nicolas Castillo 9
11 Kamil Grosicki 67'
38' Diego Valdes 10
13 Maciej Rybus 82'
82' Angelo Sagal 18
16 Jakub Błaszczykowski
Lolo Reyes 21
19 Piotr Zieliński 34'
35' Sebastian Vegas 26
20 Łukasz Piszczek 46'
68' Jimmy Martinez 27
22 Łukasz Fabiański 46'
Cristopher Toselli 1
12 Bartosz Białkowski
Gonzalo Collao 23
18 Bartosz Bereszyński 82'
56' 35' Miiko Albornoz 2
4 Thiago Cionek 46'
87' Francisco Sierralta 4