Mundial 2018. Ronaldo o Messim: wniósł do futbolu więcej magii

Dawid Król
14 cze, 06:50 | Argentyna
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Leo Messi (fot. Getty Images)
Lionel Messi jest uznawany za jednego z najlepszych, o ile nie najlepszego piłkarza w historii. Obecnie jedynym rywalem, który w pełni stawia mu czoła jest Cristiano Ronaldo. Jego brazylijski imiennik Ronaldo uważa, że obaj gracze są wielcy, ale lepszy jest Argentyńczyk.

Królestwo dezorganizacji, czyli hiszpański futbol w pigułce

Król strzelców mundialu w 2002 roku porównał liderów Argentyny i Portugalii w wywiadzie dla "Bilda". Chwalił obu. – Cristiano zalicza świetne występy, ma niesamowitą zwycięską mentalność. To piłkarz jedyny w swoim rodzaju – stwierdził.

Mimo to wyżej stawia Argentyńczyka. – Przyznaję, że Messi wnosi do futbolu jeszcze więcej magii. To dzięki sposobowi, w jaki schodzi do środka, gra w piłkę i zawsze tworzy niespodzianki w ataku – podkreślił.

W zeszłym roku Portugalczyk powiedział, że w swoim mniemaniu jest najlepszym graczem wszech czasów. Ronaldo odniósł się do tej kwestii. – Czas pokaże, jakie miejsce zarezerwowała dla niego historia. Najlepszym, co mogło go spotkać, było przejście do Realu Madryt. W Manchesterze United był niewiarygodny, strzelał mnóstwo goli, ale w Hiszpanii stał się bardziej kompletnym graczem – dodał Brazylijczyk.