Mundial 2018. Kolejny do kolekcji. Długa lista rekordów Ronaldo w kadrze

Dawid Król
16 cze, 00:26 | Portugalia
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo w pojedynkę zapewnił Portugalii remis. Po hat-tricku Portugalczyka mecz w grupie B z Hiszpanią zakończył się wynikiem 3:3. Tym samym napastnik dołączył do elitarnego grona zawodników, którzy strzelali gola na czterech kolejnych mundialach. Tu lista jego rekordów dopiero się zaczyna.

Mundial 2018. Gwiazda Kolumbii w pełni sił. James trenuje z zespołem

Ronaldo jest prawdopodobnie najlepszym piłkarzem w historii Portugalii. Wyniki, które osiąga w ostatnich latach, przebijają nawet te, jakimi mogą pochwalić się tacy gracze jak Eusebio czy Luis Figo. To znajduje odzwierciedlenie w statystykach indywidualnych.

Nikt nie występował w reprezentacji Portugalii częściej od niego – zagrał w 151 meczach. W tym czasie strzelił aż 84 gole, to również najlepszy wynik w historii kraju. Hat-trick w meczu z Hiszpanią sprawił, że już teraz rosyjski mundial jest najlepszym w jego karierze, bo na poprzednich turniejach zdobywał tylko po bramce.

Dzięki trzem golom z Hiszpanią Ronaldo stał się drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii wszystkich reprezentacji narodowych. Na razie zajmuje drugie miejsce ex aequo z Ferencem Puskasem, który również zdobył 84 bramki, choć potrzebował do tego tylko 89 meczów. Obu wyprzedza Ali Dael, który dla Iranu zaliczył 109 trafień.

Żaden Portugalczyk nie kolekcjonował hat-tricków tak często jak Ronaldo. Napastnikowi Realu Madryt w piątek udało się tego dokonać po raz piąty i to najlepszy wynik w historii jego reprezentacji. Dla porównania drugi na liście Pauleta dokonał takiej sztuki trzykrotnie, a kolejni – Eusebio i Nuno Gomes – po dwa razy.