Mundial 2018. Andrzej Juskowiak chwali Cristiano Ronaldo: w takiej formie jest nie do zatrzymania

MG
16 cze, 10:49 | Hiszpania
udostępnij
Źródło: TVP Sport
Cristiano Ronaldo (fot. Getty)
– To mógł być najlepszy mecz tych mistrzostw – ocenił Andrzej Juskowiak, który wspólnie z Dariuszem Szpakowskim komentował spotkanie Portugalii z Hiszpanią (3:3). Obaj byli pod wrażeniem dyspozycji Cristiano Ronaldo.

"W Chorwacji wygrywasz, albo jesteś nikim"

– Portugalia zaczęła bardzo mocno i zaskoczyła rywali. Świetnie funkcjonowała druga linia, trener reagował w dobrych momentach. Hiszpanie w pewnych momentach byli rozkojarzeni i dopiero w drugiej części spotkania weszli na optymalne obroty – stwierdził Juskowiak w rozmowie z Dariuszem Szpakowskim.

Były piłkarz reprezentacji Polski przyznał, że piątkowy mecz może zapisać się w historii tegorocznego mundialu.

– Być może byliśmy świadkami najlepszego meczu tych mistrzostw. Chodzi o zaangażowanie, jakość, pomysł i dążenie do tego, żeby zmienić wynik. Trudno o bardziej godnych siebie rywali niż Portugalia i Hiszpania.

Wicemistrz olimpijski z Barcelony w pozytywnych słowach wypowiedział się na temat Cristiano Ronaldo. Portugalski napastnik skompletował hat-tricka i został bohaterem meczu.

– Jeśli jest w swojej optymalnej formie, to nie da się go powstrzymać. To oczywiście dopiero początek mistrzostw, ale to uderzenie z rzutu wolnego było fenomenalne – dodał.