Mundial 2018. Salah świętuje urodziny. Dostał... stukilogramowy tort

MG
16 cze, 15:05 | Egipt
udostępnij
Źródło: PAP
Mohamed Salah (fot. Getty)
Stukilogramowy tort urodzinowy otrzymał z okazji 26. urodzin od kibiców piłkarz reprezentacji Egiptu Mohamed Salah. To poprawiło humor skrzydłowemu Liverpoolu, który nie wziął udziału w przegranym 0:1 meczu drużyny narodowej z Urugwajem na mundialu w Rosji.

Kibice Chorwacji przyjechali na mundial... rowerami

Salah doznał kontuzji barku w finale Ligi Mistrzów 26 maja i nie wiadomo było, czy w ogóle znajdzie się w kadrze Egiptu na mistrzostwa świata. Ostatecznie do Rosji przyjechał, ale w swoim pierwszym meczu grupy A nie wystąpił. W piątek, w dniu jego urodzin, jego koledzy stracili bramkę dopiero w końcowych minutach spotkania w Jekaterynburgu.

W sobotę rano, gdy drużyna pojawiła się w swojej bazie w Groznym, Salaha przywitali kibice z ważącym sto kilogramów tortem urodzinowym w barwach narodowych i przyozdobiony złotym butem. Koledzy z drużyny zaśpiewali mu "Sto lat" po angielsku i arabsku.Salah zdobył 44 gole dla Liverpoolu w minionym sezonie, w tym 32 w ekstraklasie. To rekord Premier League od czasu, gdy gra w niej 20 zespołów. Kolejnym rywalem Egiptu będzie reprezentacja gospodarzy. Spotkanie odbędzie się we wtorek w Sankt Petersburgu. Transmisja w Telewizji Polskiej.