Mundial 2018. "Studiowałem rzuty karne Messiego". Wyznanie bramkarza Islandii

Dawid Król
16 cze, 18:59 | Islandia
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Heimir Haldorsson (fot.Getty Images)
Islandczycy zremisowali z Argentyną 1:1 w swoim pierwszym w historii meczu w finałach mistrzostw świata. Wynik potraktowano jako wielki sukces. Radość po spotkaniu okazali trener i bramkarz Wikingów.

Falstart Argentyny. Messi zmarnował karnego

Znaczenie remisu podkreśla Heimir Hallgrimsson, czyli trener Islandii. – To ogromny sukces Islandii. Wciąż jestem przekonany, że Argentyna daleko zajdzie w tych mistrzostwach, więc to dla nas tym bardziej fantastyczny rezultat – powiedział.

Wiedzieliśmy, że nie możemy zostawić rywalom dużo miejsca, bo właśnie wtedy ujawniłby się ich talent. Sami też chcieliśmy wykorzystać wolne przestrzenie, ale to jest trudno, kiedy się prawie wcale nie ma piłki – dodał szkoleniowiec.

Zadowolenia kryje też bramkarz Wikingów Hannes Halldorsson, który obronił rzut karny wykonywany przez Lionela Messiego. – Oglądałem wiele razy, jak Messi je wykonuje. Przypomniałem sobie też "jedenastki", które ja sam wcześniej obroniłem i pomyślałem, że on też może to wiedzieć. Miałem silne przeczucie, że strzeli właśnie w tą stronę. Obrona tego strzału była spełnieniem marzeń, szczególnie, że pomogło nam to zdobyć punkt. Może się on okazać bardzo cenny w walce o awans do 1/8 finału – wyznał.