Mundial 2018. Reżyser, który zatrzymal Messiego. "Chcę nakręcić horror"

RaMa
17 cze, 04:32 | Islandia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL
Hannes Thor Halldorsson i Lionel Messi (fot. Getty Images/PAP/EPA)
Pierwszy mecz w historii podczas mistrzostw świata i od razu remis z jednym z głównych faworytów do tytułu, Argentyną (1:1). Bohaterem Islandii został Hannes Thor Halldorsson, który m.in. obronił rzut karny Lionela Messiego. Bramkarz, który pierwszy zawodowy kontrakt podpisał pięć lat temu, wcześniej był reżyserem i tym chce się zająć po zakończeniu kariery.

EUFORIA W CHORWACJI. "DAJCIE NAM MESSIEGO!"

Ostatnie lata są dla niego najlepszymi w karierze. Pierwszy zawodowy kontrakt podpisał dopiero w grudniu 2013 roku z norweskim Sandnes Ulf, za sobą ma m.in. znakomite Euro 2016 we Francji oraz równie udany debiut na mundialu. Reasumując: piękny sen w iście hollywoodzkim stylu. Zresztą sam zainteresowany nie ukrywa, że Hollywood odegrało w jego życiu znaczącą rolę.

Jak byłem dzieckiem obejrzałem w telewizji serię dokumentów o Hollywood. Najbardziej spodobał mi się odcinek o pracy reżyserów. Już wtedy wiedziałem, że jak dorosnę, to będę chciał tego spróbować. Moje marzenie się spełniło – zdradził.

fot. visir.is

Halldorsson od kilku lat współpracuje z firmą Saga Film. Bramkarz Islandii jest reżyserem reklam, teledysków oraz seriali i co najważniejsze to, co robi, robi naprawdę bardzo dobrze. Na koncie ma kilka nagród, w tym jedną od UEFA. Europejska federacja doceniła reklamę linii lotniczych Icelandair, w której główne role odegrali reprezentacyjni piłkarze i piłkarki.

Jesteśmy bardzo dumni z Hannesa. To z pewnością ewenement na skalę światową, by w reklamie udział wzięli piłkarze, a jej reżyserem był jeden z ich kolegów – przyznał Helgi Magnusson, szef produkcji w Saga Film.

O Halldorssonie w Islandii zrobiło się głośno jednak wcześniej. W 2012 roku nakręcił bowiem teledysk do utworu "Never Forget" Grety Salome Stefansdottir oraz Jonaa Josepa, który w konkursie Eurowizji zajął 20. miejsce.

To był dla mnie zaszczyt. Choć nie zajęliśmy najlepszego miejsca, to w kuluarach nas chwalono. Byłem dumny, w końcu reprezentowaliśmy nasz kraj przed całą Europą – zaznaczył w jednym z wywiadów.

Co prawda z reżyserią chwilowo musiał "zwolnić", ale nie ukrywa, że właśnie z tą dziedziną wiąże swoją przyszłość. Jak tylko zakończy piłkarską karierę, zamierza stworzyć swój pierwszy pełnometrażowy film.

To będzie thriller lub horror. Chcę nie tylko go wyreżyserować, ale także napisać scenariusz. Na razie najwyższy priorytet ma piłka, ale za jakiś czas spełnię swoje kolejne marzenie – zakończył Halldorsson.