Mundial 2018. Kontuzja obrońcy wymusiła zmianę w kadrze Senegalu

BP
17 cze, 13:01 | Senegal
udostępnij
Źródło: PAP
Saliou Ciss (P, fot. Getty)
Niespełna 48 godzin przed meczem z Polską w piłkarskich mistrzostwach świata Rosji doszło do zmiany w kadrze Senegalu – mającego problemy zdrowotne obrońcę Saliou Cissa zastąpi Adama Mbengue.

Mundial 2018. Festiwal karnych w Rosji. Najlepszy turniej od lat

24-letni Mbengue już jest w drodze do Moskwy, gdzie ma przybyć w niedzielę wieczorem, a później dołączy do drużyny, która mieszka w Kałudze.

Ciss kontuzji kostki doznał podczas treningów przed wyjazdem na mundial, a już po przybyciu do Rosji okazało się, że rehabilitacja nie jest skuteczna i zawodnikowi francuskiego Angers SCO, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Valenciennes, nadal dokucza uraz.

W tej sytuacji szkoleniowiec Aliou Cisse zdecydował się na zmianę w kadrze, co – zgodnie z przepisami FIFA – może nastąpić najpóźniej 24 godziny przed pierwszym meczem.

– Mbengue jest przygotowany do startu, trenował cały czas w Rufisque, gdzie mieszka. Zajęcia w powodu ramadanu prowadził wieczorami – ujawnił doradca sztabu szkoleniowego reprezentacji Senegalu Mansour Loum.

24-letni Mbengue jest zawodnikiem francuskiego SM Caen. Występuje głównie na lewej obronie.

Spotkanie Polski z Senegalem, którym obie drużyny rozpoczną udział w tegorocznych MŚ, rozegrane zostanie we wtorek o godz. 17 na stadionie stołecznego Spartaka. Transmisja w TVP 1, TVP 4K, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.