Mundial 2018. Ochoa zatrzymał potęgi i dorównał Janowi Tomaszewskiemu

Dawid Król
18 cze, 02:23 | Meksyk
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Guillermo Ochoa i Jan Tomaszewski (fot. Getty Images/PAP)
Meksyk sprawił ogromną niespodziankę, wygrywając w swoim pierwszym meczu na mundialu w Rosji z Niemcami 1:0. Drużynie Azteków w osiągnięciu zwycięstwa bardzo pomógł bramkarz Guillermo Ochoa, który zachował czyste konto. W ten sposób dorównał Janowi Tomaszewskiemu...

Mundial 2018. Turniejowe zakazy. Kiedyś wzbronione kobiety, a teraz... modlitwa

Ochoa nie wpuścił piłki do siatki w meczu z Niemcami. To udowadnia, że ma patent na zespoły z elity – cztery lata temu na mundialu w Brazylii tego samego wyczynu dokonał w spotkaniu z gospodarzami. W przeszłości tylko jednemu bramkarzowi udało się zatrzymać obie drużyny, a był nim Jan Tomaszewski.

Polak grał w meczu o trzecie miejsce podczas finałów mistrzostw świata rozgrywanych w Republice Federalnej Niemiec w 1974 roku. Wtedy biało-czerwoni zmierzyli się w Monachium z Brazylią i wygrali 1:0 po golu Grzegorza Laty. Cztery lata później w meczu otwarcia zespół Jacka Gmocha zremisował z RFN 0:0.

W drugiej kolejce drużyna Juana Carlosa Osorio zagra z Koreą Południową. Aztecy są bardzo bliscy awansu do fazy pucharowej, ponieważ Azjaci uchodzą za zdecydowanie najsłabszy zespół w grupie F.