Mundial 2018. Trener Meksyku: gramy z miłości do zwycięstwa, nie strachu przed porażką

Dawid Król
18 cze, 03:02 | Meksyk
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Hector Herrera i Juan Carlos Osorio (fot. Getty Images)
Zwycięstwo 1:0 nad Niemcami zostało świetnie odebrane w Meksyku. Kraj żyje piłką nożną, ale niewielu zakładało tak dobry rezultat w meczu z obrońcami tytułu. Selekcjoner Azteków po spotkaniu zdradził, jaki był jego przepis na sukces.

Czarny koń kontra kopciuszek. Belgowie zachwycą?

Meksykanie zaskoczyli świat bardzo dobrym występem – byli poukładani taktyczni, groźni w kontratakach i skuteczni w obronie. Zawodnicy z Ameryki nie okazywali respektu przed rywalem. – Myślę, że cytat na teraz jest taki: graj nie ze strachu przed przegraną, ale z umiłowania zwycięstwa – powiedział selekcjoner Juan Carlos Osorio.

Graliśmy odważnie, gdy można było wychodziliśmy naprzód, a kiedy trzeba broniliśmy i to tak, jakbyśmy walczyli o życie – tłumaczył Meksykanin. – Być może to najważniejsze zwycięstwo w mojej karierze. Liczę, że to zwycięstwo pokazuje, jak wspaniale potrafią rywalizować meksykańscy piłkarze – dodał.

Trener Azteków stąpa twardo po ziemi, bo spotkanie z Niemcami prędko zostawia za sobą. – W poniedziałek trzeba będzie myśleć o Korei Południowej – podkreślił. Meksyk zagra z Azjatami 23 czerwca o 17:00, transmisja spotkania w TVP 2, TVP Sport, TVP 4K, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.