Mundial 2018. Islandia zachwycona Messim. Piękny gest Argentyńczyka

PB
18 cze, 19:38 | Islandia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP
Leo Messi i Birkir Bjarnason (fot. Getty Images)
Kibice reprezentacji Islandii są pod wrażeniem gestu Leo Messiego. Po remisie w sobotnim spotkaniu 1:1, w którym nie wykorzystał karnego, wymienił się koszulką z jednym z rywali. Historia pokazuje, że nie wszystkich boiskowych gwiazdorów na to stać.

Niesamowite liczby Islandii. Mecz oglądali... prawie wszyscy

Kapitan Islandii Aron Einar Gunnarsson po remisie z Argentyną 1:1 bardzo chciał zdobyć koszulkę Messiego. Zrezygnował jednak, pamiętając nieprzyjemną sytuację sprzed dwóch lat. Wówczas po remisie 1:1 z Portugalią w fazie grupowej Euro poprosił o nią napastnika rywali Cristiano Ronaldo, a ten niegrzecznie odmówił.

Sytuacja uchwycona na ujęciach telewizyjnych do dzisiaj jest często pokazywana na Islandii, a według Gunnarssona Ronaldo, nie chcąc mu dać koszulki i widząc opaskę kapitana, jeszcze odezwał się obraźliwie: – a kim ty jesteś?

Po meczu z Argentyną Gunnarsson i islandzkie media zastanawiały się, czy Messi oddał swoją koszulkę któremuś z Islandczyków i odpowiedź była jednogłośna: "po straconym karnym i upokorzeniu to niemożliwe”.

Okazało się jednak, że Messi, czego nie zauważył nikt, podszedł do Birkira Bjarnasona, który pilnował go cały mecz utrudniając grę i poprosił o jego koszulkę.

Widziałem jak powoli idzie w moim kierunku, ale nie wiedziałem o co chodzi. To zaszczyt, że ten wielki piłkarz poprosił właśnie o moją koszulkę. Ja zapytałem nieśmiało, czy da mi swoją, a on natychmiast mi ją wręczył. To wielka sprawa. W ten sposób pokazał, że umie przegrywać z godnością – powiedział piłkarz, który był świadkiem sytuacji sprzed dwóch lat i który strzelił bramkę Portugalii.