Mundial 2018. Najważniejszy z Lwów. Mane niezbędny Senegalowi

Dawid Król
19 cze, 01:35 | Senegal
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Sadio Mane (fot. Getty Images)
Reprezentacja Polski w meczu z Senegalem nadzieję będzie pokładać w Robercie Lewandowskim, najlepszym z biało-czerwonych. Wśród rywali identyczną rolę odgrywa Sadio Mane z Liverpool FC. O tym, jak ważny jest dla zespołu, tłumaczy selekcjoner Aliou Cisse. Transmisja spotkania od 16:50 w TVP 1, TVP 4K, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Mundial 2018. "Sprawiedliwości stało się zadość". Anglicy zadowoleni po wygranej

Cała gra Senegalu opiera się na pomocniku Liverpoolu. – Mane jest wyjątkowy i nie można go porównać do żadnego senegalskiego piłkarza. Tworzy różnicę. Już teraz należy do najlepszych, nie można temu zaprzeczać – mówił Cisse. – Jest jedyny w swoim rodzaju dzięki nieprzewidywalności, ta czyni go świetnym – tłumaczył.

Selekcjoner Senegalu zna Mane od 2012 roku, kiedy gracz Liverpoolu wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Londynie. – Mimo tego, co zdarzyło się w jego życiu w ciągu ostatnich dwóch lat, nie zmienił się. Jest równie skromny jak wtedy, gdy spotkałem go po raz pierwszy – zapewniał Cisse.

Senegal to nie tylko Mane. Ma wokół siebie dobry zespół – kontynuował trener. Jego zdaniem wysoki poziom sportowy prezentuje wiele zespołów z Czarnego Lądu. – Jestem przekonany, że Senegal, Nigeria albo inny zespół będzie w stanie wygrać mistrzostwo świata, jak robią to Brazylia czy Niemcy. Nie mamy kompleksów – przekonywał.