Mundial 2018. Islandczycy wspierają chorego na leukemię rywala z Nigerii

FK
19 cze, 08:15 | Islandia
udostępnij
Źródło: PAP
Piłkarze reprezentacji Islandii (fot. Getty Images)
Piłkarze Islandii solidaryzują się z chorym na nowotwór bramkarzem Nigerii Carlem Ikeme, który z powodu białaczki nie pojechał na mundial do Rosji. Islandczycy zmierzą się w piątek z Nigeryjczykami w Wołgogradzie w 2. kolejce meczów grupy D.

Nieznana Afryka. Nikłe doświadczenie z zespołami z tego kontynentu

Na jednym z portali społecznościowych piłkarze z wyspy wulkanów zamieścili specjalne zdjęcie, na którym pozują ubrani w koszulkę z nazwiskiem nigeryjskiego bramkarza i numerem 1. Podpis pod fotografią nie pozostawia wątpliwości: "Cała islandzka drużyna jest z tobą".

Nigeryjczyk występuje z numerem 1 w angielskim zespole Wolverhampton Wanderers. Jego klubowym kolegą był w sezonie 2016/17 Islandczyk Jon Bodvarsson.

Ikeme miał istotny wkład w wywalczenie przez Nigerię awansu na mistrzostwa świata. W obecnym sezonie piłkarz Wolverhampton, który obok Cardiff City zapewnił sobie bezpośredni awans do elity (Premier League), nie grał w drużynie narodowej ani w klubowej. Mimo to otrzymał honorowe miejsce w 24-osobowym składzie na MŚ.

Islandia w pierwszym meczu turnieju w Rosji zremisowała sensacyjnie w grupie D z Argentyną (1:1), a Nigeria przegrała z Chorwacją 0:2.