Mundial 2018. "Wartość na papierze jest nieważna". Urugwaj uważny przed Arabią Saudyjską

Dawid Król
20 cze, 06:44 | Urugwaj
udostępnij
Źródło: sport.tvp.pl
Luis Suarez i Hector Cuper (fot. Getty Images)
Urugwaj już w środę może zapewnić sobie udział w 1/8 finału mistrzostw świata. Żeby tego dokonać, gracze Oscara Tabareza muszą wygrać z Arabią Saudyjską. Transmisja spotkania od 16:50 w TVP 2, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Mundial 2018: Grupa A, Urugwaj - Arabia Saudyjska [TRANSMISJA]

Mimo "wymęczonego" zwycięstwa w pierwszym meczu na mundialu z Egiptem (1:0), Urugwajczycy nie mogli być zadowoleni ze swojej gry. – Generalnie nie szło nam dobrze. Tworzyliśmy mało okazji, nie przychodziło nam to z łatwością. Brakowało nam gry. Utrzymywaliśmy się przy piłce, ale nie byliśmy konsekwentni – tłumaczył pomocnik Rodrigo Bentancur.

Trener Tabarez twierdzi z kolei, że jego zespół tak naprawdę nie spisał się źle... przynajmniej na tle innych. – Debiut był trudny nie tylko dla nas, lecz dla wszystkich. Spotkania były bardzo wyrównane, z wyjątkiem meczu Rosji z Arabią Saudyjską – powiedział.

Szansę poprawy jego zawodnicy będą mieli w środę w starciu ze wspomnianą Arabią Saudyjską. – Spodziewamy się trudnej potyczki – dodał Tabarez.

Przed Arabią Saudyjską przestrzega bramkarz Fernando Muslera. – Zawsze dużo mówi się o tym, jak ktoś wygląda na papierze. Ponad ostatnim meczem jest to, że Saudyjczycy do spotkania z nami przystąpią "zranieni" – podkreślił, mówiąc o tym, że dla rywali to mecz ostatniej szansy.