Mundial 2018. Falcao: zagramy z Polską jakby to był finał

21 cze, 19:08 | Kolumbia
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP
Radamel Falcao (fot. PAP)
Podczas czwartkowej konferencji prasowej kapitan reprezentacji Kolumbii wskazywał, że mecz Polska – Kolumbia będzie miał bardzo istotne znaczenie dla obu zespołów, ponieważ obie ratuje w mundialu tylko zwycięstwo. – Albo my, albo oni. Zagramy jakby to był finał – powiedział Radamel Falcao.

Będą zmiany w składzie na Kolumbię!

– Obie drużyny potrzebują zwycięstwa, obie wręcz muszą wygrać. Z takim nastawieniem wyjdziemy na boisko. Zagramy jakby to był finał. Albo oni, albo my – podkreślił klubowy kolega Kamila Glika z AS Monaco.

32-letni napastnik przyznał, że drużyna przeanalizowała pojedynek z Japonią i wyciągnęła "pozytywne wnioski". – Bo takie można wyciągnąć zarówno po udanych, wygranych meczach, jak i po słabszych, zakończonych porażką. To pierwsze spotkanie stanowi bazę, punkt wyjścia do tego, co musimy poprawiać, zmienić, by z Polską było lepiej – tłumaczył Falcao, najlepszy w historii strzelec "Los Cafeteros".

Pomocnik Abel Aguilar zaapelował do rodaków, z których kilkanaście tysięcy przyjechało do Rosji, żeby nie tracili zaufania do reprezentacji po jednym nieudanym meczu.

– Nasze chęci i pragnienia pozostają niezmienne. Jeden mecz nic nie zmienia. Zrobimy wszystko, by odwdzięczyć się narodowi za wielkie wsparcie. Wytrzymajcie do niedzieli, a my zrobimy wszystko, byśmy wspólnie mogli się cieszyć – powiedział Aguilar.

Obecność na konferencji prasowej swoją i Falcao wytłumaczył sporym doświadczeniem w drużynie narodowej. – Jesteśmy w kadrze długo, wiele przeżyliśmy i w takich trudnych momentach wiele – jak sądzę – od nas zależy. To my jesteśmy od tego, żeby dać przykład młodszym, podnieść na duchu, a jak trzeba to ich chronić – wskazywał.

33-letni Aguilar nie pojawił się na boisku w pierwszym występie Kolumbijczyków w Rosji, ale jest w każdej chwili do dyspozycji trenera Jose Pekermana.

– Myślę, że jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że aż 85 minut graliśmy w liczebnym osłabieniu, to inaczej spojrzymy na wynik. Długimi fragmentami przecież różnicy w liczbie zawodników nie było widać. Chłopcy zostawili na boisku mnóstwo zdrowia. Ostatecznie przegraliśmy, ale myślę, że można znaleźć wiele pozytywów w meczu z Japonią" – wspomniał gracz Deportivo Cali.

Zwrócił uwagę, że Carlos Sanchez, który na początku gry został ukarany czerwoną kartką za obronę ręką w polu karnym, jest bardzo ważnym ogniwem reprezentacji.

– Bardzo brakowało go we wtorek, będzie go też brakować w niedzielę, z tą jednak różnicą, że będziemy wtedy grać w jedenastu. Jestem przekonany, że niezależnie do tego, kto go zastąpi, spisze się świetnie – podkreślił Aguilar.

Spotkanie biało-czerwonych z Kolumbią w niedzielę o godz. 20 czasu polskiego.