Mundial 2018. Mohamed Salah z honorowym obywatelstwem... Czeczenii

PB
23 cze, 14:26 | Egipt
udostępnij
Źródło: SPORT.TVP.PL/PAP
Mohamedc Salah (fot. Getty Images)
Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow nadał honorowe obywatelstwo kraju Mohamedowi Salahowi. Taką informację przekazała egipska federacja piłkarska. Reprezentacja z Afryki wybrała Grozny jako swoją bazę podczas trwających w Rosji mistrzostw świata.

Trener Egiptu: za świetnym graczem musi stać zespół

Wyróżnienie nadano Salahowi podczas bankietu zorganizowanego w piątkowy wieczór w pałacu prezydenckim Kadyrowa na pożegnanie Egipcjan. Przywódca Czeczenii interesuje się sportem i wcześniej już spotkał się z Faraonami. Odwiedził ich 10 czerwca na pierwszym treningu w Groznym. Po 30 minutach pojechał do hotelu egipskiej reprezentacji, w którym przebywał mający kłopoty z barkiem Salah. Później razem z piłkarzem Liverpoolu pojechał ponownie na stadion, gdzie pozowali do zdjęć.

Zawodnik był za to potem krytykowany między innymi przez angielskie media i organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka. Jak podała egipska federacja, Kadyrow przesłał też olbrzymi tort Salahowi, który 15 czerwca obchodził 26. urodziny. W sobotę Egipcjanie przeniosą się do Wołgogradu, gdzie na koniec swojego udziału w turnieju zagrają w poniedziałek z Arabią Saudyjską.

Egipt najpierw przegrał w grupie A z Urugwajem 0:1, a następnie uległ gospodarzom mundialu 1:3 i stracił szanse na awans do 1/8 finału, podobnie jak Arabia Saudyjska. Oba zespoły walczyć będą o pierwsze punkty w imprezie.